امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۲۳

هزار گل! استقلال هجومی‌ترین تیم تاریخ لیگ برتر

به گزارش راه سلام، اولین گل استقلال را در لیگ برتر علی موسوی در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۸۰ به ثمر رساند و امروز مهرداد محمدی موفق شد هزارمین گل استقلال را به ثمر برساند تا آبی‌ها اولین باشگاه ۱۰۰۰ گل لیگ برتر لقب بگیرند.

استقلال از دیدار مقابل برق شیراز تا استقلال خوزستان به مدت ۲۱ سال و ۹ ماه و ۲۴ روز و در بیست و سومین فصل حضور در لیگ برتر، در هفته چهارم موفق به ثبت رکورد شد.

1916897

هجومی‌ترین تیم لیگ ایران در ۲۳ دوره لیگ موفق شد هزار گل به ثمر برساند، لیگ هشتم با ۷۰ گل، پرگل‌ترین فصل برای استقلال بود و لیگ دوم با ۳۲ گل، کم گل‌ترین فصل استقلال بود.

آرش برهانی با ۸۰ گل در صدر لیست گلزنان استقلال حضور دارد، برهانی با ۸۰ گل آقای گل تاریخ باشگاه استقلال در مسابقات لیگ برتر است.

1916931

رضا عنایتی با ۶۰ گل،  فرهاد مجیدی با ۴۷ گل، سیاوش اکبرپور با ۴۲ گل و مهدی قایدی با ۳۱ گل گلزن‌ترین مهاجمان استقلال در این مسیر بودند.

۱۶۴ بازیکن موفق شدند برای استقلال در این مسیر گلزنی کنند، در این لیست ۱۴۰ بازیکن استقلال، ۱۸ گل به خودی و یک حکم انضباطی مقابل گل گهر سیرجان، در مجموع ۱۰۰۰ گل استقلال را رقم زدند.

1916940
گل جواد نکونام در اهواز قهرمانی آبی‌ها را در فصل ۹۱-۹۲ قطعی کرد
1916941
مهم‌ترین گل به خودی که در بین این هزار گل وجود دارد، گلی است که محسن ایران نژاد دقیقه ۹۳ وارد دروازه خودی کرد تا استقلال همچنان دست پیش را در قهرمانی مقابل سپاهان داشته باشد.
1916942
گلی که رودی ژستد در مقابل پرسپولیس به ثمر رساند شاهکار بود، ضربه سر و شیرجه او در قهرمانی بدون شکست استقلال تاثیر بسیاری داشت.

آبی پوشان در تمام پست‌های حاضر در میدان بازیکن گلزن داشته‌اند، دیدار فصل گذشته استقلال و هوادار گل سیدحسین حسینی از روی خط دروازه این اتفاق را رقم زد که آبی‌ها درون دروازه هم بازیکن گلزن داشته باشند.

1916909
خوشحالی حسینی پس از بازکردن دروازه هوادار در ورزشگاه آزادی

با گلی که حسین حسینی زد لیست برترین گلزنان استقلال در تمام پست‌ها کامل شد و ترکیب برترین گلزنان استقلال در تاریخ لیگ برتر را در عکس مشاهده می‌کنید:

1916932