امروز : ۳۱/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۶:۳۸

تصاویری از طبیعت تابستانی و تالاب آذینی، بهشت پرندگان درحال انقراض

مجموعه تالاب آذینی در جنوب شرقی تنگه هرمز از شگفت انگیزترین تالاب‌های گرمسیری کشور و مجموعه‌ای از جنگل‌های مانگرو با دو گونه برتر حرا و چندل است

راه سلام: عکس های طبیعت همیشه انتخاب مناسب و نشاط انگیز برای تماشا و استفاده هستند . طبیعت تابستان در میان این تصاویر دارای جذابیت بیشتری هستند.

۲- مجموعه تالاب آذینی در جنوب شرقی تنگه هرمز از شگفت انگیزترین تالاب‌های گرمسیری کشور و مجموعه‌ای از جنگل‌های مانگرو با دو گونه برتر حرا و چندل است. این تالاب یک پهنه ماندابی گلی، ماسه‌ای و بین جزر و مدی با خور‌های بزرگ و کوچک و جزایر کوچک متفرقه است که توسط جنگل‌های حرا و چندل در حد فاصل ۲ رودخانه گز و هیوه پوشیده شده است. تالاب آذینی به لحاظ تنوع اکولوژیکی و ژنتیکی بسیار بالا با وسعتی بیش از ۵۰۰ هکتار و با موقعیت جغرافیایی خاص زیستگاه ارزشمندی برای نگهداری و حفاظت ویژه است و یکی از نواحی مهم زمستان گذرانی پرندگان در معرض خطر انقراض، همچون پلیکان پا خاکستری، حواصیل خاکستری، اکرت بزرگ و اکرت ساحلی، گیلانشاه، گیلانشاه ابرو سفید و گیلانشاه حنایی و… است. مردم محلی این تالاب هیچگاه پرندگان را شکار نمیکنند و پرندگان با امنیت کامل در این تالاب زندگی می کنند.