امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۱:۵۶

تصاویر بزرگترین گردهمایی مو قرمزها

 هزاران مو قرمز در جشنواره سالانه که در هلند برگزار شد شرکت کردند.

به گزارش راه سلام، به گفته برگزارکنندگان، ۵۰۰۰ مو قرمز از کشور‌های مختلف از این جشنواره بازدید کردند که در آن کارگاه‌هایی در مورد آرایش و نکات مراقبت از پوست و مو، عکاسی، موسیقی و حتی یک جلسه اطلاعاتی در مورد سرطان پوست ارائه شد.

لیام هانتر از اسکاتلند در جشنواره مو قرمز‌ها که در شهر تیلبورگ هلند برگزار شد گفت: دیگر احساس تنهایی نمی‌کنم، احساس می‌کنم با هم هستیم، بخشی از چیزی. با حضور در اینجا من کامل شدم.

لیام هانتر ۳۰ ساله گفت که حضور در این جشنواره سه روزه باعث شد احساس بهتری نسبت به خودش داشته باشد. مانند بسیاری از مو قرمزها، هانتر گفت که او هم به خاطر رنگ مو‌های غیرمعمول خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

مو قرمز‌ها بین یک تا ۲ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، با فراوانی بالاتری بین ۲ تا شش درصد در افراد با اصل و نسب اروپای شمالی یا شمال غربی.

این جشنواره هلندی به طور تصادفی پس از آن آغاز شد که بارت روونهورست، نقاش آماتور در سال ۲۰۰۵ تبلیغی را برای ۱۵ مدل با مو‌های قرمز در یک روزنامه منطقه‌ای گذاشت و ۱۵۰ نفر به آن پاسخ دادند.

روونهورست که خودش یک مو قرمز نبود، تصمیم گرفت با همه کسانی که در تماس بودند عکس دسته جمعی بگیرد. آن گردهمایی چنان موفقیت آمیز بود و آنقدر مورد توجه قرار گرفت که سازمان دهندگان تصمیم گرفتند آن را به یک رویداد سالانه تبدیل کنند.

در سال ۲۰۱۳، این جشنواره به عنوان بزرگترین گردهمایی افراد با مو‌های قرمز طبیعی با ۱۶۷۲ مو قرمز در تصویر گروهی وارد کتاب رکورد‌های جهانی گینس شد.