امروز : ۵/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۰۵:۴۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

سازمان برنامه و بودجه برنامه ای برای کاهش آسیب های اجتماعی ندارد

فرماندار بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که نرخ آسیب های اجتماعی در این شهرستان از نرخ جهانی هم گذشته و با توپ و تَشر زدن همدیگر، این نرخ کم و یا صفر نمی شود.

“شهرام مهدوی مطلق” در حاشیه جلسه آسیب های اجتماعی شهرستان بویراحمد به راه سلام گفت:  بنده از برگزاری جلسات در خصوص آسیب‌های اجتماعی خسته شده‌ام چرا که  آسیب‌های اجتماعی در برخی از مناطق شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج، از خطوط قرمز و استاندارد ملی و جهانی عبور کرده و با برگزاری جلسه و توپ و تشر زدن به همدیگر هم برطرف نمی‌شود.

وی با ابراز نگرانی از موازی کاری در حوزه آسیب‌های اجتماعی، اظهارداشت: گواهی می‌دهم تمام توان اداری شهرستان بویراحمد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی پای کار هست ولی ره به جایی نمی‌برد.

سازمان برنامه و بودجه برنامه ای برای کاهش آسیب های اجتماعی ندارد

فرماندار بویراحمد با تاکید براینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان دل سوختن کافی نیست و باید هزینه انجام شود، خاطرنشان کرد:  یکی از راه‌های مقابله با کاهش آسیب‌های اجتماعی در بویراحمد توجه به زیر ساخت‌های روستایی و مساجد و پایگاه‌های بسیج و پایگاه‌های انتطامی است که سازمان برنامه و بودجه استان هیچ برنامه و هزینه‌ای برای این کار نه دارد و نه در دستور کار دارد.

مهدوی مطلق به راه سلام گفت: بجای اینکه از مدیران شهرستانی سوال کنیم که برای مقابله با کاهش نرخ آسیب های اجتماعی چه کارهایی کرده اید از سازمان برنامه و بودجه بپرسید اعتبار سکونت گاه‌های غیر رسمی چرا در اختیار فرمانداری قرار نمی‌گیرد و یا بپرسید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی چه اندازه هزینه در اختیار فرمانداران قرار داده شده است؟

وی افزود: یکی از کج سلیقگی‌ها، توزیع و رد وبدل موافقت نامه اعتبار سکونتگاه‌های غیر رسمی بدون اطلاع فرمانداری توسط سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های متولی، خاصه راه و شهرسازی و بنیاد مسکن است که عده‌ای کارشناس و مدیر که دغدغه‌ای برای آسیب‌های اجتماعی ندارند، این اعتبارات را به سمت پروژه‌های خاص می‌برند و جوابگو هم نیستند.

فرماندار بویراحمد تاکیدکرد که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه عملیاتی داریم ولی مستلزم هزینه هست که کسی پشتیبانی نمی‌کند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط