امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۳۸

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

برای جابجایی دانش آموزان در یاسوج با مشکلات جدی مواجه هستیم

رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری یاسوج، گفت: با آغاز سال تحصیلی برای برای سرویس مدارس ۶۰ خودروی ون نیاز داریم.

“عبدی دانش‌مقدم” در گفت‌وگو با راه سلام، اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی برای برای سرویس مدارس ۶۰ خودروی ون نیاز داریم و واقعیت امر به دلیل عدم استقبال بخش خصوصی و فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری، با مشکل روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه تامین سرویس مدارس به تنهایی جزو وظایف شهرداری نیست، بلکه دستگاه‌های اجرایی دیگری عضو کارگروه ماده ۱۸ هستند، عنوان کرد: حوزه حمل و نقل و بار مسافر شهرداری متولی و ناظر بر این موضوع است.

دانش مقدم این را هم گفت که به دلیل مشکلات عدیده مالی، فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی و همچنین کمبود وسایل نقلیه عمومی از جمله مینی بوس و ون با مشکل روبه‌رو هستیم که برای رفع این مشکل راهی جز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نیست که در این زمینه نیز استقبال صورت نمی‌گیرد.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری یاسوج خاطرنشان کرد: قبل از کرونا ۱۳۰ دستگاه مینی بوس بخش خصوصی به عنوان سرویس مدارس تعیین صلاحیت شده و به نوعی ساماندهی و سازماندهی شده بودند که بعد از کرونا این تعداد به ۳۰ دستگاه رسیده است.

دانش مقدم ادامه داد: همچنین ۵۰ درصد تاکسی‌های درون شهری یاسوج فرسوده هستند که برای بهبود این وضعیت عزم جذی مسئولان و متولیان امر در بخش‌های مختلف را نیاز داریم و در غیر این صورت شهرداری به تنهایی قادر به رفع این مشکل نیست.

وی با بیان اینکه تنها راه خارج کردن یاسوج از وضعیت فعلی و کاهش بار ترافیکی این است که پایانه‌ها را احداث کنیم، افزود: یکی از مشکلات شهر یاسوج نبود پایانه‌هابوده و تنها راه خارج کردن یاسوج از وضع کنونی احداث پایانه‌هایی بوده که سایه‌بان و امکاناتی برای مسافران و راننده‌ها داشته باشد.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری یاسوج گفت: در این زمینه پیگیری‌هایی کرده‌ایم، پیش‌بینی‌هایی شده و پیشرفت‌هایی نیز داشته، ولی مشکلاتی بر سر راه بوده و باید حل شود.

دانش مقدم با اشاره به اینکه بیش از یک هزار تاکسی داریم، گفت: حدود ۵۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده است و در روز یک سرویس هم نمی‌توانند جابه‌جا کنند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط