امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۵۷

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

رتبه‌بندی بعدی معلمان بسیار متفاوت خواهد بود

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه‌بندی بعدی که بسیار متفاوت خواهد بود، لحاظ خواهیم کرد.

به گزارش راه سلام، رضامراد صحرایی در چهاردهمین گردهمایی مدیران کل استان‌ها و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، با تاکید بر اهمیت معلم در نظام جمهوری اسلامی، اظهارکرد: باید دائما به خود یادآور کنیم، هیچ شغلی بالاتر از تعلیم و تربیت نیست و باید بدانیم چه کار مهمی و حساسی را بر عهده گرفته‌ایم.

وی با اشاره به جمله‌ای از شهید طهرانی‌مقدم مبنی بر اینکه «فقط آدم‌های ضعیف هستند که به اندازه بودجه و امکاناتشان کار می‌کنند»، خاطرنشان کرد: کارهای بزرگ و مهم راحت نیست و نیاز به مجاهدت درونی و تدبیرهای صحیح دارد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به تبیین برخی اقدامات و برنامه‌های معاونت‌های مختلف پرداخت و افزود: هماهنگی و همکاری همه بخش‌های آموزش و پرورش امری مهم است و باید انسجام از درون و تعامل با بیرون داشته باشیم.

صحرایی بر توسل و یاری گرفتن از اهل بیت (ع) تاکید کرد و افزود: باید چهارشنبه‌های امام رضایی (ع) را در مدارس زنده کنیم و جاری شدن قرائت صلوات خاصه قبل از ورود به کلاس درس، بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه کلیدی‌ترین موضوع این روزهای ما سند تحول بنیادین است، در خصوص روز بدون کیف نیز اظهارکرد: روز بدون کیف، روز بدون یادگیری نیست، بلکه به معنای یادگیری مهارت‌های زندگی به شیوه خلاقانه و جذاب‌تر در شش ساحت تحول بنیادین است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به موضوع رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و افزود: در رتبه‌بندی باید شخصیت معلمی و اقدامات معلمانه را کشف کنیم. معلمی به روش و منش است و این موضوع را در رتبه‌بندی بعدی که بسیار متفاوت خواهد بود، لحاظ خواهیم کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش در این جلسه، پوستر پویش مهر ریاست جمهوری نیز رونمایی شد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط