امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۰۴

  • صفحه نخست
  • آموزش
  • ساخت مدرسه در سی سخت با پرداخت دیه چهار کشته شده سقوط هواپیمای یاسوج

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

ساخت مدرسه در سی سخت با پرداخت دیه چهار کشته شده سقوط هواپیمای یاسوج

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: دیه چهارتن از جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران_ یاسوج در دنا توسط خانواده‌ها برای نوسازی مدارس شهر زلزله زده سی سخت اهدا شد.

به گزارش راه سلام، سید رضا حسینی نیک ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، افزود: خانواده‌های ۴ تن از جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای «ATR۷۲» که در ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در منطقه پازن پیر دنا سقوط کرد، دیه فرزندان خود را در فصل آموزش شهر زلزله زده سی سخت هزینه کردند.

حسینی نیک خاطرنشان کرد: پس از وقوع زمین لرزه سی سخت و وضعیت آسیب به مدارس، تعدادی از خانواده‌های جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران_ یاسوج در سی سخت، برای کمک به شهرستان زلزله زده دنا اعلام آمادگی کردند.

وی ابراز داشت: دیه این جانباختگان برای تکمیل و نوسازی مدرسه ۱۲ کلاسه شهید مطهری سی سخت هزینه شد.

حسینی نیک تصریح کرد: این مدرسه تکمیل و با تجهیز در روزهای آینده در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان گفت: زمین لرزه ۵.۶ ریشتری سال ۹۹ شهر سی سخت ۴۵ مدرسه را با نیاز به بازسازی و مقاوم سازی رو به رو کرد.

حسینی نیک افزود: در حال حاضر بخش قابل توجهی از ظرفیت فضای آموزشی سی سخت بازسازی و یا مقاوم سازی شده است.

پرواز شماره «۳۷۰۴» هواپیمایی آسمان یک پرواز داخلی از مبدأ تهران به مقصد یاسوج بود که در ساعت ۸ و پنج دقیقه صبح روز یک‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ به پرواز درآمد و مکالمه خلبان هواپیمای «ATR۷۲-۲۱۲» شرکت هواپیمایی آسمان پس از حدود یک ساعت و ۲۵ دقیقه با برج مراقبت قطع گردید و هواپیما در ساعت ۹ و ۳۲ دقیقه صبح بعد از اصابت با کوه دنا سقوط کرد و سبب جان باختن هر ۶۵ مسافر و خدمه هواپیما شد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط