امروز : ۹/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۳۷

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

خیر کانون‌ساز در کهگیلویه و بویراحمد نداریم‌

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: خیر کانون‌ساز در استان نداریم و خیران بیشتر ترجیح می‌دهند در امر مدرسه‌سازی فعالیت داشته باشند.

به گزارش راه سلام، کبری اخلاقی در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری  هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه با شعار «کودکی بهتر زندگی بهتر»، اظهار داشت: امسال ۳۵ عنوان برنامه و ۱۱۰ ریز فعالیت در بخش‌های فرهنگی، هنری، ادبی و دینی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی که در این هفته پیش بینی شده حول محور با کودکان و برای کودکان است و در بخش دوم خانواده نهاد‌ها و سایر ارگان‌ها است، عنوان کرد: یکی از نقاط قوتی که همکاران ما در این اداره کل، ارتباط مؤثر با سایر دستگاه‌های فرهنگی بود و بسیاری از برنامه‌های مشارکتی انجام شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید که با حوزه هنری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش، محیط زیست و بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس همکاری مطلوبی انجام شده است.

اخلاقی خاطرنشان کرد: برنامه دیگری که در سطح کشوری هم انجام شد طرح کانون مدرسه بود که در واقع و در اردیبهشت ماه اختتامیه فاز نخست بود و فاز دوم آن در هفته آینده شروع و برنامه‌های متنوعی اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد ارتباط مؤثری با سازمان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد داشته ضمن اینکه همیشه ارتباط تنگاتنگی با این نهاد وجود داشته است.

اخلاقی ادامه داد: در جلسه هفته گذشته با معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان رابطی معرفی شده است که به شکل خاص‌تر مشکلات، مکاتبات و خواسته‌ها را پیگیری می‌کند.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون با دستور وزیر آموزش و پرورش، حداقل ۴ جلسه با نوسازی مدارس استان، دانشگاه فرهنگیان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، آموزش و پرورش استان نشست‌های مشترک برگزار شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: کودکان و نوجوانان علاقمند از سنین ۶ تا ۱۸ سال می‌توانند روز‌های ۱۶ و ۱۷ مهرماه به صورت رایگان به عضویت کانون فرهنگی درآیند.

اخلاقی با بیان اینکه متأسفانه خیر کانون ساز در استان وجود ندارد و خیران بیشتر ترجیح می‌دهند در امر مدرسه‌سازی فعالیت داشته باشند، تصریح کرد: در انجام کار‌های فرهنگی از سوی شهرداری استان خلأوجود دارد و بیلبوردی وجود ندارد که در حوزه کودک و نوجوان نصب شده باشد و بیشتر آن‌ها در تصاحب افرادی خاص همچون آرایشگاه‌ها درآمده‌اند.

وی به نخستین اکران انیمیشن”بچه زرنگ» در سینما هنر یاسوج خبر داد و گفت: این انیمشین دارای تم محیط زیستی و مذهبی بوده و در تولید آن به لهجه‌های مختلف کشور پرداخته و قومیت‌های مختلف را معرفی کرده است.

اخلاقی خاطرنشان کرد: این انیمیشن در سطح بین‌المللی جایزه‌های مختلفی دریافت کرده و دارای سیمرغ بلورین فیلم فجر است‌.

به گفته وی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان دارای ۱۰ مرکز ثابت، ۷ مرکز سیار روستایی و ۲ مرکز پستی است، تعداد کتاب‌های کانون ۱۱۳ هزار و ۹۷۷ جلد کتاب و ۱۲ هزار و ۵۴۵ جلد کتاب‌امانتی وجود دارد، اعضای کانون ۵ هزار و ۲۲۷ کودک و نوجوان هستند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط