امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۷:۱۵

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

کاهش گرایش دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمدی به رشته تجربی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: گرایش دانش‌آموزان به رشته تجربی از ۴۸ درصد به ۴۱ درصد کاهش یافته است.

محمد جمالی در گفت‌وگو با راه سلام اظهار داشت: واقعیت امر رشته ریاضی و فیزیک در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل عدم تمایل دانش آموزان در آستانه تعطیلی بود که در دو سال اخیر شرایط بهتر شده و گرایش به سمت این رشته بیشتر شده تا جایی که متقاضیان رفتن به رشته تجربی از ۴۸ درصد به ۴۱ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به انتظار ۲۵ ساله یک داوطلب رشته تجربی کنکور در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این فرد ۲۵ سال پشت کنکور به‌ امید قبولی در رشته پزشکی مانده است که این زنگ خطر بوده و باید رسانه‌ها در این زمینه ورود کنند و تب پزشکی گرایی را کم کنند.

جمالی با اشاره به ضرورت تبیین رفتن به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای، کاردانش و ریاضی و فیزیک توسط رسانه‌ها، ابراز کرد: در دهه اخیر افزایش تب گرایش به رشته تجربی به یک چالش برای آموزش و پرورش تبدیل شده بود که تاحدودی فضا برای بهبود شرایط فراهم شده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه هیج حاشیه امنی برای هیچ رئیس آموزش و پرورش و مدیر مدرسه‌ای وجود ندارد، افزود: حوزه آموزش استان به سمت واقعی شدن پیش می‌رود و نتایج نیز واقعی  خواهد شد و باید پذیرفت سطح آموزش در حال جراحی بوده و این جراحی درد و صدا دارد.

جمالی با بیان اینکه تمام مشکلات را نمی‌توان یک شبه درست کرد و باید مشکلات و مسائل را در یک محدودۀ زمانی مرتفع کرد، خاطرنشان کرد: وضعیت آموزش و پرورش را نقد کنیم، اما در نقد باید نگاه منصفانه داشته باشیم.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام گرفته در آینده خیلی نزدیک آموزش و پرورش چهره واقعی خودش را نشان می‌دهد و زمان لازم دارد، نتایج این اقدامات در آینده مشخص می‌شود.

جمالی به موفقیت‌های آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در جشنواره نوجوانان خوارزمی دو رتبه و یک مقام برتر کسب کردیم که کار بزرگی اتفاق افتاده است.

تصریح کرد: یقین بدانید هیج حاشیه امنی برای هیچ رئیس آموزش و پرورش و مدیر مدرسه‌ای وجود ندارد و طبق بررسی‌ها اگر به نتیجه رسیدیم که تخلفی صورت گرفته با هر کسی در هر سطحی که باشد برخورد خواهیم کرد و جابجایی‌ها قطعاً انجام می‌گیرد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط