امروز : ۵/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۰۵:۰۹

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

قیمت نان در کهگیلویه و بویراحمد ۲۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پخت نان کامل یا همان نان با سبوس در استان، ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش راه سلام/ “حسن رضاپور” در کارگروه گندم، آرد و نان استان با اشاره به اینکه تولید نان کامل یا همان نان با سبوس و جوانه کامل، در نانوایی های استان در دستور کار قرار گرفته گفت: کارخانه آرد و نشاسته استان مکلف به تولید آرد کامل شده است.

وی افزود: هنوز قیمت مشخصی برای نان کامل در سطح استان تعیین نشده است، ولی به طور آزمایشی و طی یک ماه، این نوع نان ۲۰ درصد بیشتر از نان معمولی عرضه خواهد شد.

رضاپور همچنین با اشاره به وجود ۷۰۰ واحد خبازی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: به علت ضعف اتحادیه و فرمانداری بویراحمد در توجیه خبازان، آرد این شهرستان با کسری مواجهه شده است.

وی اضافه کرد: ۱۲ هزار کیسه آرد سهمیه‌ای استان نیز به علت تخلف واحد‌های خبازی در سهمیه نانی‌نو به ثبت رسیده است.

رضاپور افزود: بالاترین کسری سهمیه آرد مربوط به شهرستان بویراحمد است که حوزه اقتصادی این آمادگی را دارد که از طریق این سامانه آموزش‌های لازم را به واحد‌های خبازی ارائه دهد.

به گزارش راه سلام/ مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری در خصوص اختصاص سهیمه ترمیمی آرد به واحد‌های خبازی گفت: ۲۵ درصد آرد ترمیمی در اختیار فرمانداران و ۱۰ درصد در اختیار استانداری برای موارد استثنایی است.

رضاپور گفت: ۹ واحد نانوایی در شهر سرفاریاب وجود دارد که ۶ واحد تعطیل هستند و در مواردی مردم برای تامین نان مشکلاتی دارند که آرد ترمیمی برای رفع این مشکل در اختیار چنین واحد‌هایی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه فرسوده و غیر استاندارد بودن تجهیزات خبازی‌ها را عامل کیفیت پایین نان در استان دانست و گفت: اداره کل استاندارد بازده زمانی دو ماهه برای استانداردسازی تجهیزات برای خبازی‌ها در نظر گرفته است که امید می‌رود همه واحد‌های خبازی استان در این زمینه همکاری کنند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری افزود: درخواست‌هایی مبنی بر ایجاد نانوایی در مسکن مهر شهر‌های یاسوج، گچساران و دهدشت شده است که مجوز راه اندازی به شرط ساکن بودن متقاضی در خود مسکن مهر داده می‌شود.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط