امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۵۸

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

سند توسعه صادرات کهگیلویه و بویراحمد تنها در حد حرف ماند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج می‌گوید: سند توسعه صادرات علی‌رغم همه جلسات منجر به نتیجه نشد.

به گزارش راه سلام، عبدالله قبادی گفت: سند توسعه صادرات کهگیلویه و بویراحمد علی‌رغم همه جلسات منجر به نتیجه نشد و باید این سند را به روز رسانی کنیم تا از این بن بست خارج شویم.

وی با اشاره به اینکه استان ظرفیت‌های متعددی برای صادرات غیرنفتی دارد، عنوان کرد: افزایش صادرات منجر به ایجاد اشتغال بیشتر و بزهکاری کمتر می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج افزود: تشکیل تشکل‌های اقتصادی همواره دغدغه اتاق بازرگانی بوده چراکه تشکل‌ها می‌توانند حضور موفقی در بازارهای بین المللی داشته باشند‌.

قبادی بیان کرد: تشکل‌هایی که دارای پتانسیل‌ هستند مثل اتحادیه محصولات باغی و اتحادیه تولیدکنندگان عسل که توانایی خوبی برای صادرات داشتند، در سال‌های گذشته با حمایت اتاق بازرگانی تشکیل شده‌اند ولی در سال‌های اخیر کمی عقب مانده‌اند و در تلاشیم با تقویت این اتحادیه‌ها و تشکیل دیگر اتحادیه‌ها محصولات آن‌ها را به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

وی با اشاره به فعالیت ۲۵ واحد آب معدنی اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد در حوزه آب معدنی و گلخانه نیز توانایی بسیاری دارد که می‌توان با تشکیل اتحادیه ها و تشکل ها، راه آن ها را به اتاق بازرگانی باز کنیم تا تعداد نمایندگان استان را در اتاق بازرگانی افزایش دهیم.

قبادی خاطرنشان کرد: برای صادرات آب معدنی نباید از بازار عراق غافل شویم، ضمن اینکه عدم تشکیل جلسات کارگروه توسعه صادرات مشکلاتی ایجاد کرده که انتظار می‌رود مجدد جلسات تشکیل و برای صادرات استان هدف‌گذاری مناسبی انجام شود.

وی بیان کرد: سند توسعه صادرات علی‌رغم همه جلسات منجر به نتیجه نشد و باید این سند را به روز رسانی کنیم تا از این بن بست خارج شویم.

قبادی با اشاره به اینکه تعداد تجار و بازرگانان و دارندگان کارت بازرگانی در استان پایین است، ابراز کرد: بخش آموزش اتاق را تقویت کرده‌ایم به طوری که در این ماه‌ها به صورت هفتگی دوره‌های آموزشی کاربردی و تخصصی برای تربیت تجار و بازرگانان برای همه علاقه مندان به صورت کامل رایگان برگزار می‌کنیم.

وی گفت: در تلاشیم با معرفی فرصت‌های تجارت و تربیت بازرگانان جدید برای استان، دارندگان کارت بازرگانی را افزایش دهیم تا هم صادرات غیرنفتی در استان افزایش پیدا کند و هم کسب و کار در این عرصه رونق پیدا کند.

قبادی بیان کرد: تلاش کرده‌ایم کارت‌های بازرگانی شرکت‌ها و کارخانجات بزرگ را به استان بیاوریم و با پیگیری‌های استاندار این امر مهم در حال محقق شدن است.

وی اظهار داشت: کارخانه سیمان مارگون، پتروشیمی گچساران، کارخانه سیمان یاسوج و دیگر مجموعه‌های بزرگ استان که کارت هایشان در تهران بود به استان انتقال پیدا می‌کند و همه درآمد مربوط به کارت های بازرگانی آن ها از این پس در استان واریز می‌شود.

قبادی به تلاش اتاق بازرگانی برای معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد و گفت: در دیدار اخیر هیئت نمایندگان اتاق یاسوج با هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، مجوز همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به صورت ملی گرفتیم که با توجه به شرایط استان و حمایت های اتاق ایران این همایش می‌تواند بسیار مثمرثمر باشد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط