امروز : ۵/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۰۴:۴۱

  • صفحه نخست
  • اجتماعی
  • استاندار کهگیلویه و بویراحمد باید پاسخگوی انگشتان قطع شده روستانشینان بیدانجیر چرام باشد

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

استاندار کهگیلویه و بویراحمد باید پاسخگوی انگشتان قطع شده روستانشینان بیدانجیر چرام باشد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حالی از وضعیت مردم بیدانجیر چرام در زمینه استفاده از «گُرگُر» برای عبور و مرور ابراز نگرانی می‌کند که خود باید پاسخگو باشد.

به گزارش راه سلام، منطقه بیدانجیر شهرستان چرام ۱۳ روستا دارد که بطور میانگین هر روستا حدود ۱۵ خانوار  جمعیت دارد و بدلیل عبور رودخانه خروشان مارون و نبود پل ارتباطی مردم این روستاها برای عبور و مرور از وسیله خطرناک و بی رحمی بنام گرگر استفاده می‌کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سفری به شهرستان چرام به منطقه بیدانجیر رفته است و از وضعیت مردم و استفاده آنان از گُرگُر برای عبور و مرور به دلیل نبود پل ارتباطی ابراز نگرانی می‌کند در حالی خود باید پاسخگوی مدیریت ۲۴ ماه و ۱۰ روزه اش در این استان باشد و شفاف بگوید چرا در دولت سیزدهم که خدمات رسانی به محرومان در اولویت دارد، اما نماینده عالی آن در کهگیلویه و بویراحمد بعد از گذشت دو سال و آن هم تنها در حد حرف از این وضعیت بغرنج ابراز نگرانی کرده است.

سید علی احمدزاده با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز مردم این منطقه برای عبور از رودخانه از وسیله خطرناکی به نام گرگر استفاده می کنند که باعث قطع انگشتان دست افراد شده است، اظهار داشت: برای تسهیل در مسیر عبور و مرور مردم پل بر روی رودخانه روستای بید انجیر در حال احداث است و کار در مراحل پایانی است و با توجه به شروع فصل بارندگی تلاش می شود این پل تا قبل از پایان سال به بهره برداری برسد تا مردم برای تردد با مشکلی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه برای این پل پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و برای اتمام آن به ۱۵ میلیارد تومان دیگر نیاز است و در تلاش برای تامین اعتبار هستیم، ادامه داد: هم اکنون پیشرفت این پل ۴۵ درصد است و در صورت تامین اعتبار و مساعد بودن شرایط آب و هوایی ظرف سه ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

احمدزاده همچنین از مدرسه راهنمایی شهید بازگیر در روستای بید انجیر بازدید و بر تامین امکانات، تجهیزات و لوازم التحریر دانش آموزان این مدرسه تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد این را هم گفت که از روستای اندرون بازدید و در جریان مشکلات مردم قرار گرفتیم که نبود آب آشامیدنی و جاده دسترسی مهمترین مطالبه و خواسته مردم بود و مشکلات احصاء و با حضور مدیران جهت رفع آنها برنامه ریزی می‌شود.

احمدزاده خاطرنشان کرد: روستاهای استان به دلیل صعب العبور بودن با مشکلات متعددی مواجه هستند که تلاش دولت سیزدهم رفع غبار محرومیت از چهره روستاها و مناطق این استان است.

وی درخصوص قطعی شبکه برق زیلایی منطقه پشته چرام به مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تاکید کرد که مسیر را بررسی و تعدادی پایه برق نصب تا برق زیلایی از طریق منطقه سرفاریاب تامین، تقویت و پایدار شود.

احمدزاده در رابطه با تنش آبی ۱۷ روستای این منطقه از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خواست تدابیر و اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهد و برای رفع تنش آبی این ۱۷ روستا شرکت آب و فاضلاب استان طرح جامع آبرسانی تدوین و ارائه دهد تا با تامین اعتبار مشکلات آبی این منطقه برطرف شود./ تسنیم

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط