امروز : ۹/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۲۶

  • صفحه نخست
  • اجتماعی
  • برنامه ادارات تهران تغییر کرد/ جزییات دورکاری کارمندان، چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

برنامه ادارات تهران تغییر کرد/ جزییات دورکاری کارمندان، چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲

کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران تصویب کرد: دورکاری یک سومی کارمندان و تعطیلی مهدهای کودک تهران در روز چهارشنبه 24 آبان 1402.

به گزارش راه سلام/ بر اساس تصمیم کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران، یک سوم از کارکنان تمامی دستگاه های اجرایی فردا چهارشنبه می‌توانند از دورکاری استفاده کنند.

بر اساس مصوبه اولین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا، فعالیت های آموزشی مدارس در مقطع تحصیلی پیش دبستانی و ابتدایی در روز چهارشنبه مورخ (۲۴ آبان‌ماه) در شهرتهران و همه شهرستان‌ها به جز فیروزکوه ، دماوند و رود به‌صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

مقرر شد یک سوم از کارکنان تمامی دستگاه های اجرایی با اولویت افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های زمینه ای ، تنفسی و خود ایمنی و خانم های باردار و مادرانی که فرزند زیر هفت سال دارند ، در روز چهارشنبه از دورکاری استفاده کنند.
تمامی مهدهای کودک در روز چهارشنبه تعطیل اعلام می‌شود.

بر اساس مصوبات کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا مجوزهای روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران در روز چهارشنبه صادر نمی‌شود همچنین از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی ، همگانی در محیط باز خودداری شود.

بر اساس مصوبات این جلسه مقرر شد:

پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راه فاتب از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل رویت دارند نیز جلوگیری کند.

پایگاه های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر جانمایی می‌شوند.

شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه های مسافربری  کند.

همچنین سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی تمامی دستگاه های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا ، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن اقدام کنند.

استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به‌ویژه  گروه های حساس مانند کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و … ، شاغلان پلیس راهور و شهرداری ها و … که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

بر اساس مصوبات این کارگروه پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها ، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی اقدامات لازم را به عمل آورد.

ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در تمامی واحدهای نیروگاهی، صنعتی ، تولیدی ، معدنی و خدماتی استان کماکان ادامه یابد.

شرکت گاز استان نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آن‌ها در این شرایط ضروری است، اقدام کند.

شهرداران استان، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان نظارت ویژه اعمال کنند.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام کند.

تمامی دستگاه‌ها مکلف هستند گزارش اقدامات را بصورت مکتوب به همراه مستندات پس از پایان شرایط اضطرار به استانداری و دبیرخانه اعلام کنند.

همچنین مقرر شد گروه اطلاع‌رسانی در یکی از پیام‌رسان های داخلی با عضویت مدیران کل تشکیل شود علاوه بر آن اطلاع‌رسانی در خصوص مصوبات کارگروه صرفا از طریق استانداری و دبیرخانه کارگروه انجام پذیرد.

تمامی فرمانداران استان نیز بر نحوه اجرای مصوبات در شهرستان مربوطه نظارت و گزارش اقدامات را به استانداری و دبیرخانه اعلام کنند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط