امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۳۹

  • صفحه نخست
  • اجتماعی
  • صنف قصابان کهگیلویه و بویراحمد موافق کاهش قیمت گوشت قرمز نیست + قیمت انواع گوشت

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

صنف قصابان کهگیلویه و بویراحمد موافق کاهش قیمت گوشت قرمز نیست + قیمت انواع گوشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: صنف قصابان موافق کاهش قیمت گوشت قرمز نیست اما قدرت خرید مردم هم مهم است و نباید فراموش کنیم که فصل الخطاب ما قانون و تصمیمات قانونی است.

به گزارش راه سلام، سید علی معتمدی‌پور در حاشیه بازدید از بازار گوشت قرمز در این مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: واقعیت آن است که بعد از تصمیم ستاد تنظیم بازار و شورای قیمت‌گذاری گوشت قرمز، قیمت این کالای پروتیینی پرمصرف، کاهش داشت و این امر موجب مقاومت عوامل کشتار و صنف قصابان در ارائه خدمات به مردم شده است.

وی عنوان کرد: براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار متشکل از ادارات‌کل مختلف و مقامات ارشد استان، قیمت گوشت گوسفند (میش) هر کیلوگرم ۳۵۰ هزار تومان، بزغاله ۴۱۰، بره و گوساله ۴۳۵، بز ۳۴۰ و قیمت کله پاچه پاک شده آماده طبخ نیز ۳۳۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.

معتمدی‌پور ابراز کرد: بدون شک این سازمان تلاش کرده که بین منافع مصرف‌کننده و تولیدکننده و عوامل بازار یک تعادلی منطقی ایجاد کند و در یکسال اخیر آرامش نسبی خوبی بر بازار حاکم بود اما ماهیت بازار این فراز و فرود‌ها را دارد و مسئولان اقتصادی استان در راستای حمایت از مصرف‌کننده، قیمت جدید گوشت را مصوب و اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم، ادامه داد: ما درک می‌کنیم که صنف قصابان موافق کاهش قیمت گوشت قرمز نیست اما قدرت خرید مردم هم مهم است و نباید فراموش کنیم که فصل الخطاب ما قانون و تصمیمات قانونی است و نباید در این شرایط حساس، اقدامی در جهت اخلال در نظم اقتصادی انجام شود.

معتمدی‌پور تصریح کرد: قیمت گوشت قرمز در یک شورای قیمت‌گذاری و با حضور نمایندگان بخش دولتی و خصوصی تعیین شد و انتظار ما از صنف قصابان و دیگر عوامل مرتبط با تأمین گوشت قرمز مورد نیاز مردم این است که با تبعیت از تصمیمات قانونی و با حفظ نظم اقتصادی، خواسته‌های خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند و به فعالیت خود در فروش گوشت قرمز ادامه دهند و مطمئن باشند که جهاد کشاورزی از همه ظرفیت‌های قانونی برای تأمین منافع همه حلقه‌های به‌هم پیوسته‌ی بازار از جمله صنف قصابان استفاده خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولیت عدم فعالیت صنف قصابان با خود آنهاست و قطعاً نهاد‌های مربوطه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند اما جهاد کشاورزی در حال بررسی راهکار‌هایی است که حتی در صورت عدم فعالیت قصابان در شهر یاسوج، گوشت مورد نیاز مردم را از طریق مباشران‌امین تأمین و توزیع کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص گوشت مرغ نیز گفت: امروز گوشت مرغ افزایش قیمت داشته و این افزایش مجوز قانونی نداشت برای همین امروز در برخی نقاط شهر با کمبود این کالا مواجه بودیم اما از‌امشب کشتار مرغ انجام می‌شود و مشکلی از بابت تأمین گوشت مرغ در استان وجود ندارد.

معتمدی پور یادآور شد: قیمت مرغ تابع عوامل متعددی است و مهمترین دلیل آن وابستگی استان به استان‌های همجوار هم از لحاظ تأمین و هم قیمت است اما جهاد کشاورزی برای رفع ریشه‌ای این مشکلات تدابیری از جمله تکمیل زنجیره‌های تولید گوشت مرغ و احیای واحد‌های راکد را در دستور کار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این مسائل باید در یک فضای تعاملی و کارشناسی حل شوند و راه‌حل آن اقدام دسته‌جمعی و گروکشی نیست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط