امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۱۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

عمر پل اول”بِشار” یاسوج رو به پایان است

معاون فنی و عمرانی شهردار یاسوج هشدار داد: پُل اول رودخانه "بِشار" یاسوج بیش از ۵۰ سال پیش ساخته شده که عمر مهندسی آن تمام شد و نیازمند مقاوم سازی فوری است.
به گزارش راه سلام، “شهرام ارجمند” اظهار کرد: اگر چه آثار تخریبی در پُل اول رودخانه “بِشار” یاسوج مشاهده نشده اما برای مقاوم سازی آن حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

ارجمند با اشاره به پل های ساخته شده بر روی رودخانه “بِشار”( که یکی از مهمترین سرچشمه آن تنگ سرخ است و در مسیر خود ازشهر یاسوج عبور می‌کند) گفت: در محدوده شهر یاسوج برروی این رودخانه، چهار پل و یک پل (پُل مختار)هم در کمربندی واقع شده که برخی ازآنها هنوز کامل نشده است.

پل اول و دوم رودخانه بشار قدیمی است که عمر پل اولی بیش از ۵۰ سال است و عمر پل دومی حدود ۳۰ سال است همچنین پل سوم (بلوار ارژنگ)که مسیر رفت آن پنج سال پیش بهره برداری شد و هنوز مسیر برگشت(لاین دوم) آن کامل نشده اگرچه اداه راه و شهر سازی در حال تکمیل کردن آن است.

وی یادآور شد: پل چهار رودخانه بشار که از سال ۱۳۹۴ عملیات ساخت آن آغاز شده و تکمیل آن بدلیل نبود اعتبار متوقف شده است و در صورت تخصیص ۵۰ میلیارد ریال بهره برداری می شود.

یاسوج شهری شلوغ، مهاجر پذیر و دارای حاشیه نشینی گسترده که با نبود زیرساخت های مناسب با ترافیک شدید شهری روبه رو است.

بهره برداری از پل چهارم رودخانه “بِشار” بخشی از بار ترافیکی مناطقی از شهر یاسوج را همانند “اکبرآباد”، “نجف آباد”، “سِروک” و …. کاهش می دهد که نیازمند توجه فوری مسوولان ارشد استان برای حل ترافیک مرکز استان است.

ارجمند با اشاره به مهمترین مشکلات شهر یاسوج گفت: وجود فراوانی سازه های ناپدار، پل های تکمیل نشده، نداشتن تجیهزات ایمنی آتش نشانی، فعال نبودن کارخانه بازیافت و منظره نامناسب جمعه بازار از مهمترین معضلات شهر یاسوج است که زیبنده این شهر گردشگرپذیر نیستند.

جمعیت شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ۱۰ سال اخیر به طور معناداری افزایش یافته است به طوری که جمعیت این شهر که طبق سرشماری سال ۹۵ حدود ۱۳۰ هزار نفر بود بنا بر برخی آمارها هم اینک از از مرز ۲۵۰ هزار نفر گذشته است./ایرنا

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط