امروز : ۵/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۰۵:۲۹

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

مدیرکل ثبت و اسناد کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد + تصاویر

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب و از زحمات مدیرکل سابق تقدیر شد.

به گزارش راه سلام، آیین تکریم و معارفه مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور صفدر کشاورز معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محبوب افراسیاب رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسوولان استانی در محل سالن اجتماعات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت: تسریع در بروزرسانی فرآیند ثبت این استان نیازمند توجه ویژه مسوولان در سطح کلان است.

افراسیاب تاکیدکرد: اکبریان مردی کارکشته در حوزه ثبت اسناد و املاک است که با تسلط و مهارتی که دارد و با همراهی همکاران خود گام‌های اساسی در مکانیزه نمودن و بروز کردن امورات ثبتی استان برخواهند داشت.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: ما در دادگستری استان در خدمت مجموعه مدیریتی جدید هستیم و خداقوت به آقای خوب داریم وی مدیری بود که به صورت شبانه‌روزی در جهت ارتقای ثبت استان تلاش کرد و اقدامات پایه‌ای در امور ثبت اسناد داشتند و انتصاب وی در ثبت اسناد و املاک خوزستان را تبریک عرض می‌ نماییم.

افراسیاب خطاب به کشاورز معاون سازمان امور املاک و کاداستر ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: اینجا مردمانی با شرافت،مهربان و سخت‌کوش دارد و نیازمند توجه ویژه شما و دکتر بابایی است تا در امور بروز‌رسانی فرایند ثبت تسریع ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت، بیش‌ترین حضور را در جنگ تحمیلی داشت و سهم بزرگی در اداره امور جنگ بر عهده داشتند، گفت: این استان جهت فرایند حدنگاری (کاداستر) نیازمند توجه ویژه دکتر بابایی است.

مقام ارشد قضایی استان گفت: ما براساس اسناد بالادستی سند چشم‌انداز توسعه،قانون احکام دائمی توسعه کشور قوانین برنامه توسعه از جمله، قانون ۵ ساله برنامه هفتم توسعه که در حال تدوین در مجلس است باید فازها و فرآیندهای توسعه یافتگی را طی کنیم.

افراسیاب افزود: توسعه یافتگی به معنای رشد متوازن در پارامترهای توسعه از جمله تکنولوژی،صنعت، ورزش و….است.

نماینده ی عالی قوه ی قضائیه در استان مرکز ثقل توسعه یافتگی را، توسعه قضایی دانست و گفت: با این توسعه، شما می‌توانید روابط سایر پارامترها را بهبود ببخشید.

افراسیاب با اشاره به اینکه مرکز ثقل در جهت ثبت اسناد و دیجیتالی نمودن این فرایند و به روز کردن مراودات حوزه ثبت بسیار مهم است، عنوان کرد: تا به‌روز نشویم در این حوزه امکان دسترسی به توسعه قضایی نیست.

رئیس شورای قضای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ماده‌ی ۶۲ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه که مقرر می‌دارد: «کلیه‌ی معاملات راجع به اموال غیرمنقول ثبت شده مانند بیع، صلح، اجاره، رهن و نیز وعده یا تعهد به انجام اینگونه معاملات باید به طور رسمی در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود، اظهار داشت: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری این ماده مورد تأکید در قانون برنامه ششم توسعه است که اداره ثبت اسناد باید با تکالیف جدی و برنامه هدفدار در این حوزه پیشگام باشد.

افراسیاب گفت:در حوزه کیفری و حقوقی خدمات ثبت باید رسمی بوده و به راحتی قابل استناد باشد تا آثار و سطح قابل توجهی از دعاوی کیفری ما رفع با رعایت این مهم برطرف شود.

وی تصریح کرد: اگر آثار کیفری مترتب باشد دیگر فردی نمی‌تواند با یک قرارداد عادی ملکی را به کسی انتقال دهد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: اگر تکلیف قانونی برنامه ششم و هفتم مورد توجه ویژه قرار بگیرد موجب شکل‌گیری اهداف دائمی توسعه در حوزه ثبت اسناد می‌شود و برکات زیادی در حوزه اجتماعی را شاهد خواهیم بود.

افراسیاب درپایان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف قوه قضائیه دستیابی به عدالت است، اظهار داشت: همکاری مطلوب و جامع با ثبت اسناد برای دادگستری و سایر نهادهای دولتی یک تکلیف است.

گفتنی است در پایان این مراسم سید حشمت‌الله اکبریان به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان منصوب و از زحمات زمان خوب مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد تقدیر شد.

راه سلام، ضمن تقدیر از فعالیت های برادر گرامی زمان خوب در دوران مسوولیت شان در استان کهگیلویه و بویراحمد و تبریک به ایشان بمناسبت انتصاب در مسوولیت مدیرکلی ثبت و اسناد استان خوزستان، انتصاب برادر ارزشمند سیدحشمت الله اکبریان را در مسوولیت مدیرکلی ثبت و اسناد استان کهگیلویه و بویراحمد صمیمانه تبریک عرض می نماید.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط