امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۱۹

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

معرفی ۴ تصفیه‌خانه آلاینده در کهگیلویه و بویراحمد به دستگاه قضایی

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۴ تصفیه‌خانه شهری و یک صنعتی به مراجع قضایی معرفی شده و ۴ تصفیه خانه نیز در لیست صنایع آلاینده قرار گرفت.
به گزارش راه سلام، اسلام جاودان خرد صبح امروز در جمع خبرنگاران از آلاینده بودن تصفیه‌خانه‌های شهری و شهرکی در استان ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: تمامی تصفیه خانه‌های شهری و شهرک صنعتی استان وضعیت آلاینده‌ای دارند.

وی عنوان کرد: پس از پایش مستمر و دوره‌ای صنایع استان توسط کارشناسان محیط زیست، تصفیه خانه‌های یاسوج، دهدشت، گچساران و سی سخت  بدلیل عدم رعایت موارد زیست محیطی آلاینده تشخیص داده شده که پس از صدور اخطاریه‌های مهلت‌دار زیست محیطی و بی‌توجهی به اخطاریه ها به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: پس از معرفی مسئولان و متولیان  تصفیه‌خانه‌ها به مراجع قضایی برای تصفیه‌خانه دهدشت حکم محکومیت قطعی صادر شده ضمن آنکه در اقدامی عجیب برای تصفیه‌خانه سی‌سخت منع تعقیب صادر شده و دو شهرستان دیگر در مرحله رسیدگی قرار دارند.

جاودان خرد بیان کرد: تصفیه خانه سی سخت در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ دو بار به مراجع قضایی معرفی شده و محیط زیست ضمن تائید آلاینده بودن پساب آن خواهان محکومیت والزام به رفع آلایندگی بوده  اما متاسفانه توسط مراجع قضایی حکم به منع تعقیب آن صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: مطابق با قانون باز هم محیط زیست پایش‌های خود را از تصفیه خانه شهر سی سخت ادامه داده و در مهرماه ۱۴۰۲ پس از صدور ۲ اخطاریه زیست محیطی، مجدد آن را به مراجع قضایی معرفی کرده است.

جاودان‌خرد با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت شهرک‌های صنعتی متولیان مدیریت تصفیه خانه شهری و تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی هستند، ادامه داد: ضمن آنکه از مسئولان این دو شرکت عاجزانه خواستاریم نسبت به مدیریت صحیح تصفیه‌خانه‌ها حساس باشند از مراجع قضایی می‌خواهیم با حساست بالا احکام بازدارنده‌ای در این خصوص صادر کنند.

گفتنی است کهگیلویه وبویراحمد ۴ تصفیه خانه شهری  در یاسوج، دهدشت ، گچساران و سی سخت و یک تصفیه خانه روستایی  در شورتاور کهگیلویه و یک تصفیه خانه صنعتی در شهرک صنعتی بویراحمد دارد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط