امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۴۰

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

نتانیاهو: غزه را به «منطقه غیرنظامی» تبدیل خواهیم کرد

نظامیان صهیونیست بامداد چهارشنبه در جریان یورش به شهر و اردوگاه جِنین، یک خانه را منفجر کرده، یک خودرو را به آتش کشیده و در حال تخریب زیرساخت‌های منطقه هستند.

به گزارش راه سلام/ رسانه‌های فلسطینی بامداد چهارشنبه از هجوم دوباره نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر و اردوگاه جِنین در کرانه باختری و مقابله مسلحانه رزمندگان مقاومت با آنها خبر دادند.

اشغالگران ضمن تیراندازی به سمت فلسطینی‌ها، به منازل آنها حمله می‌کنند و اهالی جنین را بازداشت می‌کنند.

رسانه‌های فلسطینی همچنین از انفجار یک بمب در مسیر خودروی نظامی صهیونیست‌ها در محله «البیادر» در شهر جنین خبر دادند.

شبکه «المیادین» نیز گزارش داد که اشغالگران همچنین یک خانه را در جنین منفجر کرده، یک خودرو را به آتش کشیده و در حال تخریب زیرساخت‌های منطقه هستند.

همزمان در دیگر مناطق کرانه باختری نیز جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست درگیر شده و یک نفر در اردوگاه «العروب» واقع در شمال الخلیل بر اثر اصابت گلوله مجروح شد.

شب گذشته نیز حدود ۵۰ خودروی نظامی رژیم صهیونیستی به شهر و اردوگاه جِنین در کرانه باختری هجوم آورده و رزمندگان فلسطینی نیز با آنها درگیر شدند.

حملات شدید صهیونیست‌ها به جنوب لبنان با مهمات فسفری

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه در حملات شدید به جنوب لبنان، از بمب‌های ممنوعه فسفری استفاده کرد.

منابع محلی بامداد چهارشنبه از حملات جنگنده‌ها و توپخانه‌های ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلفی در جنوب لبنان خبر دادند.

خبرنگار شبکه «المنار» از جنوب لبنان گزارش داد که صهیونیست‌ها منطقه «المغاریق» در حد فاصل بین «میس الجبل» و «حولا» را هدف قرار دادند.

المنار همچنین افزود که ارتش رژیم صهیونیستی در این حملات شدید به جنوب لبنان، از بمب‌های ممنوعه فسفری استفاده می‌کند.

دقایقی بعد، جنبش مقاومت حزب‌الله نیز تصاویر لحظات حمله به تعدادی از پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی و نزدیک مرز جنوب لبنان را منتشر کرد.

شب گذشته نیز ارتش رژیم اشغالگر تعداد زیادی منور، گلوله توپخانه و مهمات فسفری به سمت «تلة الحمامص» در جنوب منطقه «الخیام» شلیک کرد.

پیش از این جنبش حزب الله لبنان با بیان اینکه حضور جهادی و مبارزه با دشمن صهیونیستی در جبهه جنوب، نشانگر همبستگی عملی و میدانی با مقاومت فلسطین است، گفته بود که تجاوز رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین را متوقف می‌کنند.

نتانیاهو: غزه را به «منطقه غیرنظامی» تبدیل خواهیم کرد

نتانیاهو می گوید اسرائیل پس از جنگ غزه را به «منطقه غیرنظامی» تبدیل خواهد کرد.

الجزیره نوشت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: قصد ما این است که پس از جنگ، غزه به یک نقطه غیرنظامی تبدیل شود.

بنیامین نتانیاهو گفت: از بین بردن کامل توانایی‌های نظامی و سیاسی حماس برای اطمینان از اینکه اسرائیل هیچ تهدیدی در آینده از جانب نوار غزه احساس نمی‌کند و بازگشت همه اسیران را که در حال حاضر در داخل غزه نگهداری می‌شوند، اهداف اصلی اسرائیل در غزه هستند.

اگرچه نتانیاهو لزوماً به چیز جدیدی اشاره نکرد، اما گفت که پس از پایان جنگ، ارتش اسرائیل برای ایجاد یک منطقه غیرنظامی در نوار غزه تلاش خواهد کرد. او افزود: تنها نیرویی که می تواند این کار را انجام دهد اسرائیل است و به هیچ نوع نیروی بین المللی یا تلاشی برای غیرنظامی کردن نوار غزه اعتماد ندارد.

گفتنی است ارتش اسرائیل می گوید در مرحله سوم عملیات زمینی خود در داخل نوار غزه است و شهر خان یونس را کاملا محاصره کرده و در قلب آن عملیات می کند.

سی‌ان‌ان: تهاجم زمینی به غزه تا ژانویه ۲۰۲۴ ادامه می‌یابد

مقام‌های ارشد آمریکایی به شبکه «سی‌ان‌ان» گفتند که کاخ سفید نگران است عملیات زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، طی هفته‌های آینده به چه نحوی پیش می‌رود.

شبکه «سی‌اِن‌اِن» بامداد چهارشنبه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که واشنگتن انتظار دارد مرحله کنونی تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۴ ادامه یابد.

یک منبع اطلاعاتی نیز به این شبکه گفت: «ارزیابی‌های آمریکا نشان می‌دهد که اسرائیل نمی‌تواند سطح فشرده کنونی عملیات خود را برای یک دوره بدون انتها تضمین کند».

سی‌ان‌ان در ادامه به نقل از منابع آگاه مدعی شد: «اگر هشدارهای آمریکا نبود، اسرائیل قصد داشت کل نوار غزه را با خاک یکسان کند».

این شبکه به نقل از دیگر مقام‌های ارشد دولت آمریکا، که نامشان فاش نشد، گزارش داد که کاخ سفید نگران است عملیات زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، طی هفته‌های آینده به چه نحوی پیش می‌رود و درباره تلفات غیرنظامیان به تل‌آویو هشدار داده است.

یک منبع دیگر به سی‌ان‌ان گفت که باور دولت آمریکا این است که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند تا پایان سال جاری میلادی به هدف خود یعنی جلوگیری از تکرار عملیاتی مشابه طوفان الاقصی توسط حماس دست یابد و تل‌آویو به تلاش برای این هدف در طولانی مدت ادامه خواهد داد.

پیش از این نیز مقام‌های آمریکایی به پایگاه خبری «آکسیوس» گفتند که واشنگتن می‌خواهد از خلاء حاکمیتی و امنیتی در غزه پس از جنگ جلوگیری کند تا از ظهور مجدد حماس ممانعت بشود.

انتقاد سازمان ملل از شرایط وحشتناک ناشی از عملیات اشغالگران در جنوب غزه

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه اعلام کرد که عملیات رژیم صهیونیستی در جنوب غزه، شرایط رعب‌آوری را ایجاد کرده‌است.

مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه خاطرنشان کرد، عملیات رژیم صهیونیستی در جنوب غزه، شرایط رعب‌آوری را ایجاد کرده و به امکان انجام هرگونه عملیات انسانی خاتمه بخشیده‌است.

براساس گزارش الجزیره، مارتین گریفیث همچنین تصریح کرد، عملیات رژیم صهیونیستی در جنوب نوار غزه به همان اندازه عملیات شمال این باریکه ویرانگر بوده‌است.

بامداد جمعه آتش‌بس موقت بین حماس و اشغالگران با میانجیگری قطر و مصر پایان یافت؛ آتش‌بسی که به مدت هفت روز ادامه یافت و طی آن اسرا و بازداشت‌شدگانی مبادله شدند و کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شد.

بلافاصله پس از پایان آتش‌بس، اشغالگران جنگ خود را با غزه از صبح جمعه آغاز کردند و از صبح مناطق مختلفی را در شمال، مرکز و جنوب نوار غزه هدف قرار دادند و ده‌ها تن را شهید کرده و صدها زخمی برجای گذاشتند.

رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر گذشته جنگی ویرانگر را در نوار غزه به راه انداخته‌است که به گفته مقامات فلسطینی و منابع سازمان ملل، علاوه بر یک فاجعه انسانی بی‌سابقه، زیرساخت‌های بسیاری را تخریب کرده و هزاران شهید غیرنظامی که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند، بر جای گذاشته‌است.

وزارت خارجه فلسطین: اسرائیل کشتار جمعی در غزه را شدت بخشیده است

وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد که با نزدیک شدن به پایان مهلتی که برخی کشورها برای رژیم صهیونیستی به منظور تحقق اهدافش داده بودند، این رژیم کشتار جمعی در غزه را شدت بخشیده است.

وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی با نزدیک شدن پایان مهلتی که تعدادی از کشورها برای تحقق اهدافش به آن داده بودند، کشتار جمعی در غزه را شدت بخشیده است.

در این بیانیه آمده است: رژیم اشغالگر تجاوزات و جنایت‌های خود را برای نابودی بقیه مناطق شمال غزه و تکمیل نابودی جنوب آن افزایش داده است. همچنین نوار غزه را به تلی از خاک و مکانی غیر قابل سکونت تبدیل کرده و شهروندانش را با تمام ابزارهای ممکن مجبور می‌کند تا آن را ترک کنند.

وزارت خارجه فلسطین همچنین اعلام کرد: تصمیم انگلیس برای ارسال هواپیماهای تجسسی بر فراز غزه، دست داشتن در جنگ کشتار جمعی توسط اسرائیل است.

اشغالگران امروز (چهارشنبه) در ادامه عملیات نظامی در چندین محور در غزه، عملیات زمینی و هوایی خود را در خان یونس در جنوب غزه گسترش دادند. این در حالی است که مقاومت به مقابله با هجوم اشغالگران ادامه می‌دهد و در بیش از یک محور با آنها درگیر است و تلفات جانی و خساراتی را به آنها وارد می‌کند.

شلیک شش موشک به پایگاه راداری صهیونیست‌ها/ حملات توپخانه‌ای اشغالگران به جنوب لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی از حمله به پایگاه‌هایی در جنوب لبنان خبر داد. این در حالی است که مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد، مقر راداری اشغالگران را با سلاح مناسب هدف قرار دادیم.

مقاومت اسلامی در لبنان اعلام کرد، مقر راداری اشغالگران را با سلاح مناسب هدف قرار دادیم و به طور مستقیم به اهداف مورد نظر اصابت کرد.

خبرنگار الجزیره نیز اعلام کرد، شش موشک به سمت مقر راداری صهیونیست‌ها در مزارع شبعا شلیک شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نیروهایش با توپخانه پایگاه‌هایی در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

رسانه‌های عبری افزودند، اطراف شهرک الهباریه، فردیس و شبعا در جنوب لبنان هدف حملات توپخانه‌ای قرار گرفت. همچنین اشغالگران اطراف دو شهرک شیحین و الجبین در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دارند.

همچنین پهپاد صهیونیستی منطقه‌ای بین مارون الراس و یارون در جنوب لبنان را همزمان با حملات توپخانه‌ای هدف قرار داد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که گلوله‌ها در مناطق باز در جلیل غربی اصابت کرده‌است.

روز گذشته در حمله رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان، سه نیروی ارتش لبنان زخمی و یک تن شهید شد.

حزب‌الله لبنان نیز روز گذشته چندین حمله به اراضی اشغالی انجام دا

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط