امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۲۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

کاندیدای تاییدصلاحیت شده جدید در کهگیلویه و بویراحمد نداریم

رئیس ستاد انتخابات دوازدهم در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که در لیست جدید تاییدصلاحیت ها، هیچ نامی از کاندیداهای این استان به ستاد انتخابات ارسال نشده است.

“سیدجواد هاشمی مهر” در گفت و گو با راه سلام گفت: روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان از تاییدصلاحیت ۵۵۰ کاندیدای دیگر برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور خبرداد ولی تاکنون، هیچ نامی و یا لیستی از کاندیداهای جدید تاییدصلاحیت شده استان کهگیلویه و بویراحمد به ستاد انتخابات استان اعلان نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است اسامی کاندیداهای تاییدصلاحیت شده جدید به دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کهگیلویه و بویراحمد ارسال شده باشد و این دفتر، اسامی را هنوز به شما اعلان نکرده باشد؟ هم اظهارداشت: معمولا وقتی لیست تاییدصلاحیت ها از سوی هیات نظارت مرکزی به دفتر نظارت شورای نگهبان استان ارسال می شود، در همان دقایق اول، این لیست از سوی دفتر نظارت استانی برای ستاد انتخابات استان ارسال تا ستاد انتخابات استان نیز این اسامی را به فرمانداری های سه حوزه انتخابیه اعلان نماید اما تاکنون لیستی مبنی بر تاییدصلاحیت های جدید از سوی دفتر نظارت استانی برای ستاد انتخابات ارسال نشده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که تا زمان انجام مصاحبه یعنی یک روز بعد از اعلان تاییدصلاحیت ۵۵۰ کاندیدای جدید، هیچ لیستی از اسامی احتمالی جدید تاییدصلاحیت ها در این استان به دفتر نظارت و ستاد انتخابات ارسال نشده و استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان با همان ۱۱۹ کاندیدای تاییدصلاحیت شده از ۱۵۴ کاندیدای ثبت نامی، به کار خود در حوزه انتخابات ادامه می دهد.

به گزارش راه سلام، استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ۹ شهرستان که در انتخابات پیشین ( مجلس یازدهم) ۵۴۳ هزار نفر مشمول رای دادن بودند.

این استان اکنون سه نماینده در مجلس دارد که در انتخابات سیزدهم، این تعداد به چهار نماینده افزایش پیدا می‌کند.

کهگیلویه و بویراحمد دارای سه حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ، گچساران و بویراحمد واحد است.

بگفته سخنگوی شورای نگهبان، مجموع تأیید صلاحیت‌شده‌ها برای انتخابات دوازدهم مجلس در مجموع استان های کشور به ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است و ۵۵۰ داوطلب دیگر نمایندگی مجلس، روز گذشته هشتم بهمن ماه تأییدصلاحیت شدند.

فرآیند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان تا ۱۹ بهمن ادامه دارد و انتخابات دوازدهم مجلس و ششم خبرگان رهبری در روز ۱۱ اسفندماه امسال برگزار می شود.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط