امروز : ۹/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۲۲

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

کاهش غیرمنطقی قیمت گوشت مرغ، انگیزه تولید را کاهش می دهد

با اتخاذ برخی تصمیمات ملی و سیاست‌گذاری‌های درون استانی از جمله رفع مشکلات تامین نهاده‌های دامی، جوجه یک روزه و افزایش مجوز جوجه‌ریزی و نهایتا افزایش تولید، قیمت گوشت مرغ در کهگیلویه و بویراحمد در آستانه ورود به کانال ۷۰ هزارتومان قرار گرفت.

به گزارش راه سلام، سید علی معتمدی‌پور در جمع خبرنگاران از کاهش قیمت مرغ تا ۸۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم خبرداد و گفت: بسیاری از مشکلات بازار مرغ منشأ استانی ندارد و با تامین نهاده‌های دامی به ویژه کنجاله سویا و دیگر ملزومات تولید از جمله جوجه یک‌روزه بدون شک شیب نزولی قیمت ادامه خواهد داشت.

وی افزایش قیمت جوجه یک‌روزه و کاهش تولید آن را یکی از دلایل اصلی کاهش جوجه‌ریزی و تولید مرغ دانست و تاکید کرد: با رفع این مشکلات، انگیزه تولیدکنندگان بیشتر شده و جوجه ریزی خوبی در مرداد ماه انجام شده که قیمت فعلی گوشت مرغ نیز در استقبال از جوجه‌ریزی موثر بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از ترغیب مرغداران به جوجه‌ریزی و انجام حمایت‌های لازم خبر داد و افزود: تعهد جوجه‌ریزی در این استان بر اساس مجوز کشوری اعلام شده به ما بطور کامل انجام شده و تا پایان مردادماه حتی رشدی ۱۱۱ درصدی داشته که قدمی موثر به حساب می‌آید.

وی گفت: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ درصد تحقق جوجه‌ریزی تا پایان مردادماه در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی باید منافع تولیدکننده و مصرف‌کننده را با هم ببیند لذا اگرچه کاهش قیمت مرغ مورد انتظار مردم است، اما از طرفی کاهش غیرمنطقی قیمت گوشت مرغ، انگیزه تولید را نیز کاهش می‌دهد و باید تعادلی معقول در این زمینه وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: با استمرار شرایط تامین جوجه یک‌روزه و کنجاله سویای مورد نیاز واحد‌های پرورش مرغ و اینکه قیمت مرغ افت محسوسی پیدا نکند، تولید مرغ در ماه‌های آتی نیز رشد صعودی دارد.

معتمدی‌پور از هماهنگی برای خرید مرغ نژاد آرین توسط شرکت پشتیبانی امور دام این سازمان خبرداد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط