امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۵۲

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

برای هر نماینده یا کاندیدایی که بخواهد خدمات نظام را سیاه نمایی کند پرونده قضایی تشکیل می شود

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل ۲ پرونده تخلف انتخاباتی برای ۱۰ نفر از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان خبرداد.

به گزارش راه سلام و به‌نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، “سیدعیسی حسنی”، اظهارداشت: ۲ پرونده تخلف انتخاباتی برای ۱۰ نفر از کارکنان استان شامل مدیران و کارمندان مُتخلف که در کاروان‌های تبلیغاتی کاندیدا‌ها شرکت و یا از امکانات اداری در جهت خدمت به نامزد انتخاباتی استفاده کرده‌اند شناسایی و برای آن‌ها پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی رصد موضوعات مربوط به انتخابات و جرائم و تخلفات انتخاباتی استان کهگیلویه و بویراحمد را از وظایف معاونت پیشگیری دستگاه قضایی عنوان و خاطرنشان کرد: میزان مشارکت مردم در صورتی خوب خواهد بود که به نظام اعتماد کرده و به مسئولین و دست‌اندرکاران انتخابات به دیده یک فرد‌ امانت‌دار نگاه کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رصد فعالیت های انتخاباتی در فضاهای حقیقی و مجازی این استان از سال گذشته شروع و اکنون این رصدها شدت بیشتری بخود گرفته است، یادآورشد: تمام افرادی را که به نحوی در امور انتخابات اقداماتی انجام می‌دهند یا مطالبی ذکر می‌کنند تحت رصد قرار داده و در موقع مناسب، حَسب مورد در صورت تخلف یا جرم بودن در مراجع قضایی یا تخلفات انتظامی، رسیدگی می شود.

حَسنی گفت: یکی از موضوعاتی که در این مرحله از انتخابات با آن مواجه هستیم این است که برخی از نامزد‌های انتخاباتی حتی کسانی که سابقاً در مجلس حضور داشته یا در دولت سابقه خدمت داشته‌اند مبادرت به سیاه نمایی اقدامات انجام شده نموده و از این طریق خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل دستاورد خون شهدا می‌باشد را زیر سؤال می‌برند.

دبیر ستاد پیشگیری و برخورد با تخلفات و جرائم انتخاباتی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: بی‌شک یکی از حربه‌های دشمن برای جلوگیری از مشارکت حداکثری مردم القاء یأس و ناامیدی و ارائه نکردن خدمات نظام و بی توجهی به فرامین رهبری در حوزه جهاد تبیین است.

حسنی افزود: وظیفه ما در کمیته مربوط به جرائم انتخاباتی، رصد این موارد بوده و بدون تردید در مواردی که چنین اتفاقی بیفتد در حوزه کاندیدا‌های انتخاباتی، تشکیل پرونده شده و بعد از انتخابات به جرائم این افراد رسیدگی می شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی سامانه سجام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برای دریافت گزارشات مردمی در خصوص تخلفات انتخاباتی کاندیدا‌ها هم خبرداد.

حسنی گفت: گزارشات واصله‌ای را که مربوط به کاندیدا‌ها است به شورای نگهبان و یا هیئت نظارت شورای نگهبان استان اعلام که بدون شک در تأیید صلاحیت افراد یا احراز صلاحیت آن‌ها مدنظر قرار خواهد گرفت.

دبیر ستاد پیشگیری و برخورد با تخلفات و جرائم انتخاباتی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: مردم به نمایندگان یا کاندیدا‌ها به دید افراد شاخص جامعه نگاه می‌کنند و بنابراین نه تنها گفتار، بلکه اعمال و افعال آن‌ها برای جامعه الگو است.

حسنی تاکیدکرد که رفتار‌های خلاف قانون یا مجرمانه از هیچ فردی پذیرفته نیست و بدون تردید مورد رسیدگی دستگاه قضایی خواهد قرار می گیرد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط