امروز : ۵/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۰۵:۲۴

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

برخی کاندیداها از هم اکنون خود را پیروز انتخابات می دانند

دبیر ستاد انتخابات دوازدهم مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از کاندیداها مثلا از هم اکنون می‌گویند ما برنده انتخابات هستیم در حالیکه هنوز چهارماه تا برگزاری انتخابات چهار ماه باقسیت.

راه سلام/ دبیر ستاد انتخابات دوازدهم مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از کاندیداها مثلا از هم اکنون می‌گویند ما برنده انتخابات هستیم در حالیکه هنوز چهارماه تا برگزاری انتخابات چهار ماه مانده و سئوال ما از این کاندیداها این است که با چه معیار و ملاکی می‌گویید برنده انتخابات هستیم.؟

سیدجواد هاشمی مهر در گفت و گو با راه سلام با بیان اینکه تا زمان برگزاری انتخابات سالجاری، چهار ماه دیگر وقت باقی است و شرایط تایید و رد صلاحیت‌ها کاندیداهای انتخاباتی هم از سوی هیات‌های اجرایی و نظارت هنوز مشخص نشده است، گفت: متاسفانه برخی کاندیداها با طرح موضوعات و سخنانی خلاف قانون، خود را از هم اکنون پیروز قطعی انتخابات امسال می‌دانند و این در حالیست طرح چنین موضوعاتی علاوه براینکه خلاف قانون بوده و می‌تواند و بسترساز تنش های احتمالی اجتماعی در آینده باشد از سویی جُرم انتخاباتی نیز بشمار می رود.

وی افزود: ما همواره به کاندیداهای انتخاباتی توصیه کرده‌ایم مسائلی را در بین مردم مطرح کنند که امکان تحقق آنها وجود داشته باشد و از سویی باعث ناراحتی و ناامیدی مردم از نظام نیز نشود.

دبیر ستاد انتخابات دوازدهم مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از کاندیداها مثلا از هم اکنون می‌گویند ما برنده انتخابات هستیم در حالیکه هنوز چهارماه تا برگزاری انتخابات مانده و سوال ما از این کاندیداها این است که با چه معیار و ملاکی می‌گویید برنده انتخابات هستیم؟

هاشمی مهر با طرح این سوال که آیا این نوع سخن گفتن برای کاندیدا و حامیان او، توهم زودرس پیروزی در انتخابات بدنبال نخواهدداشت؟ گفت:ما می گوئیم طرح چنین موضوعاتی هم برای خود کاندیدا توهم پیروزی ایجاد می کند و هم برای مردمی که می خواهند به او رأی بدهند توهم بدنبال خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه، ما از این توهمات ضربه خورده‌ایم و بدلیل همین توهمات گاها کشور را تا ماه‌ها دچار مشکلاتی می‌کنند، اظهار داشت: همواره از کاندیداهای انتخاباتی خواسته و می خواهیم که در چارچوب قانون رفتار کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی کاندیداها اگر بخواهند از همین الان با رفتارهای غیرواقعی پیش بروند، قطعا نتیجه نمی‌گیرند و ممکن است بدلیل همین توهمات، جامعه ما را دچار برخی بحران‌های اجتماعی بکنند.

هاشمی مهر با تاکید براینکه، کاندیداها باید به خصایص اخلاقی در وعده‌های خود با مردم دقت کرده و به صداقت سخن بگویند، یادآور شد: این افراد باید تنها به ارائه برنامه‌های و توانمندی‌های خود پرداخته و حرف‌هایی را که بر اساس حدس و گمان است مطرح نکنند که باعث تصورات غیرواقعی و توهم برای خود و حامیان شان شود.

به گزارش راه سلام، ۴۰۰ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد در پیش ثبت نام انتخابات دوازدهم مجلس اقدام به نامنویسی کرده‌اند.

سه نفر در این استان قرار است در مجلس دوازدهم حضور داشته باشند.

حدود ۵۰۰ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد واجد شرایط اخذ رای هستند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

2 پاسخ

  1. هاشمی مهر در حد بخشدار هم نیست ولی خدا رو شکر از طریق موحد هر روز افراد نالایق تر پیشرفت بهتری میکنن

  2. استان خیلی بدبخته که یه دهیار مثل تو میشه معاون سیاسی و امنیتی ، ای حرف های شما کاملا با جایگاه تون منافات دارد، شما کاملا ضد امنیت صحبت می کنید و این بی تدبیری هست ‌‌جناب معاون امنیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط