امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۵۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

بعید می دانم بویراحمد دارای ۲ نماینده در انتخابات امسال شود

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی این استان استان برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبرداد و اظهارداشت: با موافقت کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یازدهم، حوزه انتخابیه بویراحمد در این استان دارای 2 نماینده شد اما اینکه در انتخابات امسال، این اتفاق رخ بدهد یا خیر، هنوز برای خود ما مشخص نشده و البته بعید می دانم این اتفاق رخ دهد.

“سیدجواد هاشمی مهر” در گفت و گو با راه سلام گفت: برای نهایی شدن این مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یازدهم مبنی بر افزایش تعداد نماینده حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس دوازدهم، نیاز به اقدامات دیگری تا نهایی شدن آن در خانه ملت دارد.

وی با بیان اینکه به احتمال فراوان این اقدامات نیاز به زمان زیادی دارد و بنظر نمی رسد مصوبه کمیسیون شوراها در این ارتباط در انتخابات امسال اجرایی شود، خاطرنشان کرد: بعید می دانم بویراحمد در انتخابات دوازدهم مجلس شورای اسلامی دارای دو نماینده در مجلس باشد.

هاشمی مهر افزود: کلیات طرح افزایش تعداد نمایندگان و نحوه توزیع وکلای ملت به حوزه‌های انتخابیه، صرفا مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بوده و این مصوبه باید در صحن علنی مورد رسیدگی قرار گرفته و سپس به تأیید شورای نگهبان برسد تا تبدیل به قانون شود و در آخر ساز وکار اجرایی آن انجام شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که آیا تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی که قرار است ۲ نماینده را در یک حوزه انتخابیه حساس روانه مجلس دوازدهم بکند، دارید؟ هم تاکیدکرد: تمامی تمهیدات لازم در حوزه های سیاسی، امنیتی و اجتماعی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در این استان اندیشیده شده و مردم مطمئن باشند انتخابات امسال در کمال آرامش، صحت و سلامت برگزار می شود.

به گزارش راه سلام، استان کهگیلویه و بویراحمد دارای سه حوزه انتخابیه و سه نماینده مجلس است که با تصویب طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس و تایید شورای نگهبان به چهار نماینده افزایش می‌یابد.

کهگیلویه بزرگ، بویراحمد و گچساران، سه حوزه انتخابیه کنونی استان کهگیلویه و بویراحمد را تشکیل می دهند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط