امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۳۶

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

تائید صلاحیت ۶۰ درصد کاندیدای انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس ستاد انتخابات و معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تائیدصلاحیت ۱۰۶ کاندیدای انتخابات دوازدهم مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه این استان که معادل حدود ۶۰ درصد از کاندیداهای انتخاباتی است خبرداد.

به گزارش  راه سلام،” سید جواد هاشمی‌مهر” در نشست رسانه ای باتشریح آمارهای مختلف از پیش ثبت نام کاندیداها تا اعلان اسامی کاندیداهای رد و تائید صلاحیت شده در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: از مجموع ۱۵۴ نفری که ثبت نام خود را برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه این استان نهایی کرده بودند ۱۰۶ کاندیدا تایید صلاحیت شدند.

وی با بیان اینکه، هم اکنون ۲۹ کاندیدا ردصلاحیت، ۱۲ کاندیدا عدم احراز و هفت کاندیدا نیز در بررسی هیئت های اجرایی تائید صلاحیت نشدند، خاطرنشان کرد: از ۶۰ داوطلب نمایندگی در حوزه شهرستان های سه گانه سردسیری بویراحمد، دنا و مارگون، ۴۴ کاندیدا تأیید صلاحیت، هشت کاندیدا ردصلاحیت و چهار کاندیدا نیز عدم احراز صلاحیت شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آمار کاندیداهای رد و تائید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ هم یادآورشد: در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ هم ۴۹ کاندیدای انتخاباتی، ثبت نام خود را نهایی کرده بودند که از این تعداد ۳۲ کاندیدا تأییدصلاحیت، ۱۲ کاندیدا ردصلاحیت و چهار کاندیدا نیز عدم احرازصلاحیت شده اند.

هاشمی مهر افزود: از ۴۵ داوطلب نمایندگی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت هم ۳۰ کاندیدا تأییدصلاحیت، ۹  کاندیدا ردصلاحیت و چهار کاندیدای دیگر عدم احراز صلاحیت شدند.

وی با بیان اینکه روزهای ۱۵ و ۱۶ دی ماه، فرمانداران هر سه حوزه انتخابیه ، وضعیت تائید و رد صلاحیت کاندیداها را به کاندیداها یا نمایندگان قانونی آنها اعلان می کنند، خاطرنشان کرد: داوطلبان نمایندگی مجلس از ۱۷ تا ۱۹ دی ماه می‌توانند اعتراض روز خود را از طریق درگاه وزارت کشور اعلام تا در مهلت مشخص شده بررسی شود.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد از تائید صلاحیت هرسه نماینده فعلی این استان در مجلس یازدهم شورای اسلامی هم خبرداد و ادامه داد: فرصت رقابت برای همه جریان‌های سیاسی در انتخابات ۱۱ اسفند این استان فراهم شده است.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط