امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۳۸

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان بسیار شدیدتر از هیات‌های اجرایی خواهد بود

اکنون بیش از دو دهه است که انتخاب اعضای هیات‌های اجرایی از کنترل فرمانداری‌ها خارج شده و اعضای آن معتمدین مردم اند که عضویتشان باید به تایید شورای نگهبان برسد.

به گزارش راه سلام، حسین مرعشی با اشاره به رد صلاحیت‌های برخی داوطلبین انتخابات مجلس توسط هیات‌های اجرایی، اظهار: این کار تحت تاثیر برخی نهادها انجام شده است و نمی‌توان آن را مستقیما منتسب به دولت دانست. البته این طور نیست که دولت در این رد صلاحیت‌ها هیچ نقشی نداشته باشد، اما این را هم نمی‌توان گفت که مستقیما و صرفا خود دولت قصد داشته از این طریق مخالفین خود را کنار بزند.

وی با بیان اینکه هیات‌های اجرایی عمدتا تحت تاثیر شورای نگهبان به بررسی صلاحیت‌ها می‌پردازند، افزود: اکنون بیش از دو دهه است که انتخاب اعضای هیات‌های اجرایی از کنترل فرمانداری‌ها خارج شده و اعضای آن معتمدین مردم اند که عضویتشان باید به تایید شورای نگهبان برسد.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه رد صلاحیت‌های انجام‌شده، در امتداد تنگ‌نظری‌های گذشته است، عنوان کرد: این رویه به ضرر کشور است، نمی‌توان بر روی تمام تجربیات پیشین کشور و کسانی که در گذشته مسئولیتی داشته‌اند، خط کشید‌ و کشور را بدون حضور آنان و بهره‌گیری از این تجربیات اداره کرد.

مرعشی با بیان اینکه رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان بسیار شدیدتر از هیات‌های اجرایی خواهد بود، گفت: اکنون برای این‌ها مشارکت اولویت اول نیست و تشکیل یک مجلس به قول آقایان انقلابی، مهمتر است.

وی همچنین بیان کرد که در کل کشور اکثریت مطلق کسانی که از سمت حزب کارگزاران سازندگی داوطلب انتخابات مجلس شده بودند، رد صلاحیت شده‌اند.

 

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط