امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۰۳

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

قول می دهم در حوزه من، تخلف انتخاباتی صورت نگیرد و یک رای هم جابجا نشود

در 40 سال اخیر دارای اندیشه سیاسی بوده‌ام ولی هیچگاه از محور‌های اخلاقی و دینی عدول نکردم و این اطمینان را به مردم می‌دهم هیچ تخطی در حوزه مسئولیتی بنده صورت نگیرد و اجازه نخواهم داد که حتی یک رأی هم بصورت سیستماتیک جابجا شود.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که شما مُنتسب به یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات که اکنون نماینده مجلس در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ است می باشید، چه تضمینی برای برگزاری یک انتخابات سالم و باشکوه در آن حوزه انتخابیه از سوی شما به مردم داده می شود تا واجدین شرایط اخذ رای با آرامش و بدون تنش های حاشیه ای و تعصبات شدید منطقه ای در برگزاری دوازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی با شما ومجموعه برگزار کننده انتخابات اعم از هیات های اجرایی و نظارت همکاری لازم را داشته باشند و حماسه ای در این انتخابات خلق کنند؟ گفت: در ۴۰ سال اخیر دارای اندیشه سیاسی بوده‌ام ولی هیچگاه از محور‌های اخلاقی و دینی عدول نکردم و این اطمینان را به مردم می‌دهم هیچ تخطی در حوزه مسئولیتی بنده صورت نگیرد و اجازه نخواهم داد که حتی یک رأی هم بصورت سیستماتیک جابجا شود،

“سیدجواد هاشمی مهر” در گفت و گو با  راه سلام گفت: در انتخابات یازدهم شورای اسلامی نیز تخلف سیستماتیک نداشته‌ایم و مسئولان انتخابات هیچ دخل و تصرفی در آراء انتخاباتی نداشته‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوال دیگری که گفته می شود برخی فرمانداران در این استان از هم اکنون در حال چینش اعضای موردنظر خود در هیات اجرایی بوده و تلاش می کنند فقط از یک سلیقه سیاسی که این سلیقه با تفکر شما در ۴۰ سال گذشته نیز همسویی دارد، منصوب کنند، آیا این نوع چینش های احتمالی یکطرفه و حذف سلیقه مخالف سلیقه شما و یا فرماندار در یک شهرستان، بسترساز تخلف، تخلف های انتخاباتی، جابجایی آراء و نزاع های احتمالی انتخاباتی نخواهد بود؟ هم اظهارداشت: بدلیل اینکه گرایش‌های متفاوتی در هیات های اجرایی انتخابات وجود دارد، امکان ندارد که یک‌جانبه گرایی وجود داشته باشد و به مردم این اطمینان را می دهم تخلفی بر سرِ صندوق رأی صورت نمی‌گیرد و چینش نیرو‌ها در هیات های اجرایی بگونه‌ای خواهد بود که نگرانی در بین مردم، لیدرها و حامیان تمامی کاندیداهای انتخاباتی ایجاد نشود.

هاشمی مهر در پاسخ به سوال دیگری که گفته می شود خود شما بر ایستادگی در مواضع سیاسی تان همواره تاکید کرده و بدلیل جایگاه مسوولیتی که اکنون دارید، این امکان وجود دارد که شائبه های سیاسی حمایتی از سوی شما در سه حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه در حوزه های انتخابیه بویراحمد و کهگیلویه بزرگ در ایام انتخابات را شاهد باشیم، آیا چنین امکان و یا چنین حمایت هایی وجود دارد؟ هم خاطرنشان کرد: در انتخابات‌های مختلف مسئولیت داشتم اما هیچ گاه نگاه سیاسی‌ام را در انتخابات دخالت نداده‌ام زیرا معتقدم باید‌ امین و مورد اعتماد باشم.

فرمانداران فقط بفکر برگزاری انتخاباتی سالم باشند

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که متاسفانه از هم اکنون شائبه جانبداری چندین فرماندار از برخی کاندیداهای احتمالی در انتخابات دوازدهم مجلس در این استان بویژه حمایت و جانبداری از سه نماینده فعلی در مجلس، باعث نگرانی، تشویش، گسترش شایعات و ابهاماتی در جامعه شده است، چه تضمینی برای برگزاری یک انتخابات با امنیت بالا و سالم از چنین فرماندارانی که گاها برخی از آنها لیدرها و سخنرانان ستادهای انتخاباتی برخی از کاندیداهای کنونی در انتخابات های گذشته بوده اند، از سوی شما به مردم استان راجع به این دسته از فرمانداران داده می شود؟ هم تصریح کرد: فعالیت‌های مدیران و فرمانداران را رصد می‌کنیم و با هر فعالیت و عملکردی که شائبه جانبداری از نامزد خاصی را به همراه داشته باشد، مقابله خواهیم کرد.

هاشمی مهر با تاکید بر اینکه فرمانداران نباید نگاه جریانی داشته باشند بلکه باید بفکر برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و در کمال آرمش و امنیت باشند، اظهارداشت: از مردم در این راستا نیز انتظار همکاری داریم و باید از دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای و بی پایه و اساس خودداری شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف برای برگزار کنندگان انتخابات، اظهار امیدواری کرد: همراهی و همدلی در میان مدیران باید وجود داشته باشد و با تعامل و هم افزایی با مردم، یک انتخابات باشکوه و پرشور داشته باشیم.

کاندیداهای انتخاباتی باید در حوزه سیاست خارجی صاحب نظر باشند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که برخی کاندیداهای احتمالی در انتخابات پیش رو در این استان، وعده های غیرقابل عملی را به مردم حوزه های انتخابیه خود می دهند که این وعده ها باتوجه به شرایط خاص قومیتی و عشیره ای در این استان، می تواند بسترساز برخی آسیب های اجتماعی در آینده آن حوزه انتخابیه باشد، ارزیابی شما از وعده های این کاندیداها چیست؟ هم اظهارداشت: نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  در این استان به مردم و هواداران خود وعده‌های غیر عملی ندهند و از بیان مسائل حاشیه ساز خوداری کنند.

هاشمی مهر گفت: افرادی که می‌خواهند در جایگاه نماینده مجلس قرار بگیرند باید ظرفیت‌های ملی و محلی را بشناسند، در حوزه سیاست خارجی صاحب‌نظر باشند

وی افزود: بخش عمده تخلفاتی که در انتخابات ها صورت می‌گیرد توسط هواداران نامزدها بوده و باید مردم و هواداران رعایت کنند که تخلفی صورت نگیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد: تهدید کردن و رای خریدن در آموزه‌های دینی ما هیچ جایگاهی ندارد و باید کاندیدا‌ها و طرفداران آن‌ها رعایت کنند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط