امروز : ۱۰/ اسفند /۱۴۰۲ - ساعت ۰۳:۲۰

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

لیست حامیان احمدی‌نژاد در صدر نظرسنجی های انتخابات + تصویر

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که از میان چهره‌های سیاسی مطرح کشور که احتمالا حامیانشان در انتخابات حاضر خواهند بود، شانس لیست حامی احمدی‌نژاد با اختلاف بسیاری، جلوتر از دیگر چهره‌هاست.

به گزارش راه سلام، یک کانال تلگرامی در یک نظرسنجی که بیش از ۱۲۰ هزار نفر در آن شرکت کردند، از مخاطبان خود خواست به این پرسش پاسخ دهند که در انتخابات پیش‌روی مجلس به لیست حامی کدام چهره سیاسی اعتماد خواهند داشت؟

در این نظرسنجی نام چهره هایی آمده که برای مشارکت در انتخابات ابراز علاقه کرده‌اند. به همین دلیل از آوردن نام چهره‌هایی چون سید محمد خاتمی پرهیز شده و گزینه عدم شرکت در انتخابات نیز در نظر گرفته نشده است.

IMG_20230823_134256_642

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که از میان چهره‌های سیاسی مطرح کشور که احتمالا حامیانشان در انتخابات حاضر خواهند بود، شانس لیست حامی احمدی‌نژاد با اختلاف بسیاری، جلوتر از دیگر چهره‌هاست.

محبوبیت ۵۱ درصدی احمدی‌نژاد در این نظرسنجی درحالیست که مهمترین رقیب او یعنی علی لاریجانی که در یکشنبه سیاه مجلس یکبار دودرروی رئیس‌جمهور پیشین ایستاد، تنها یک درصد اقبال عمومی دارد.

براساس این نظرسنجی، ابراهیم رئیسی با ۱۷ درصد، دومین شانس برای لیستهای انتخاباتی محسوب شده و پس از او با اختلاف اندکی، قالیباف و ظریف قرار دارند که هر یک، رای ۱۱ درصد شرکت‌کنندگان را به خود اختصاص داده‌اند.

در قعر این جدول هم پس از لاریجانی که پایین ترین شانس را داشته، سعید جلیلی با ۵ و حسن روحانی با ۴ درصد آرا قرار دارند که حکایت از محبوبیت پایین این چهره‌ها در بین مخاطبان خبرفوری دارد.

بنابراین اگر در این نظرسنجی، نمایندگان جریان اعتدالی را چهره‌هایی چون روحانی، ظریف و لاریجانی بدانیم و رئیسی، قالیباف و جلیلی را چهره‌های اصولگرای این نظرسنجی فرض کنیم، روشن است که اقبال به لیست‌های اعتدالی ۱۶درصد و توجه به جریان اصولگرا دو برابر این میزان، یعنی ۳۳درصد است. البته اگر لیست واحدی از نامزدهای اصولگرا به میدان رقابت بیاید.

در این بین جریان حامی احمدی‌نژاد که خود را در میانه جناح‌های سیاسی تعریف کرده و نه اصلاح‌طلب و اعتدالی و نه اصولگرا و محافظه‌کار می‌داند، با ۵۱ درصد، بالاترین شانس پیروزی در انتخابات را دارد.

با این همه باید توجه داشت که در انتخابات مجلس، بخش بزرگی از آرا سیاسی نیست و تابع مرزبندی‌های قومی و محلی است و همین امر ممکن است بر ترکیب جناحی نمایندگان در دوره آتی مجلس اثر بگذارد.

افزون بر این، برخلاف اعلام جریان اصلاح‌طلب برای عدم شرکت در انتخابات، ممکن است اصلاح‌طلبان با لیستی وارد عرصه شوند که در این صورت، ترکیب نمایندگان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

 

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط