امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۲۵

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

مسائل قومی و قبیله ای ملاک انتخابات در کهگیلویه بزرگ نشود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم انتخاب صحیح داشته باشند و مسائل قومی، قبیله ای و عشیره ای را در تصمیم گیری ها دخیل نکنند که به شدت آسیب خواهیم دید.

به گزارش راه سلام، سید جواد هاشمی مهر در آیین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در ۱۱ اسفند ماه را پیش رو داریم که مجریان و دست اندرکاران انتخابات زمینه حضور باشکوه مردم در انتحابات را فراهم کردند.

وی بر تامین سلامت انتخابات تاکید کرد و یادآور شد: بخشی از سلامت انتخابات بر عهده مجریان است و اگر سمت و سوی ما له یا علیه هیچ کدام از کاندیدای انتخابات نباشد مردم به ما اعتماد می کنند و انتخابات در سلامت کامل برگزار می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری عنوان کرد: هیچ کدام از مُجریان انتخابات این اجازه را ندارند به غیر از قانون رفتار و عمل کنند، بنابراین وظیفه ما خدمت به مردم و برگزاری انتخابات در کمال سلامت است.

هاشمی مهر مردم را پایه و اساس همه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و عنوان کرد: مجریان انتخابات که وظیفه برگزاری انتخابات را بر عهده دارند همه از همین مردم هستند و گویای مردمی بودن انتخابات است.

وی توصیه ای برای مردم داشت و گفت: مردم با آرامش روند انتخابات را دنبال کرده و بر احساسات خود غلبه کنند و با دشمن‌ شناسی زمینه انتخابات پرشوری را رقم بزنند.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد از بزرگان و ریش سفیدان این انتظار می رود که انتخابات را به سمت آرامش ببرند.

وی همچنین عنوان کرد: مردم انتخاب صحیح داشته باشند و مسائل قومی، قبیله ای و عشیره ای را در تصمیم گیری ها دخیل نکنند که به شدت آسیب خواهیم دید.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر فارغ از نگاه قومی، قبیله ای و عشیره ای فرد شایسته که توان تحلیل مسائل داخلی و بین المللی را داشته باشد انتخاب و راهی مجلس کنیم، مجلس قوی برای تصویب قوانین خواهیم داشت.

هاشمی مهر در ادامه سخنان خود جابه جایی در مسئولیت ها را طبیعی دانست و گفت: جابه جایی ها هرگز براساس نقاط ضعف و قوت نیست و نباید چندان نگران جابه جایی ها باشیم.

وی با اشاره به اینکه عملکرد فرمانداران را رصد می کنم، گفت: طی مدتی که سید عبدالعزیز موسوی مسئولیت فرمانداری شهرستان کهگیلویه را بر عهده داشت عملکرد خوبی داشته و در بسیاری از موضوعات بی نظیر بود.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد ارتباط حسنه با مردم، پیگیری طرح و پروژه های شهرستان و دغدغه داشتن برای توسعه شهرستان را از محسنات فرماندار سابق کهگیلویه دانست و عنوان کرد: همین عملکرد خوب و دغدغه مندی آقای موسوی موجب شده استاندار تمایل به استفاده از ظرفیت وی در جایگاهی در استان داشته باشد.

هاشمی مهر در خصوص آقای محقق زاده سرپرست جدید فرمانداری شهرستان کهگیلویه گفت: سرپرست جدید فرمانداری از فرمانده هان خوب سپاه فتح هستند و کارنامه وی در گچساران و دهدشت درخشان است.

وی گفت: سرپرست جدید فرمانداری کهگیلویه بعنوان فرماندار مرکز حوزه انتخابیه آزمون مهمی در پایان سال در پیش دارد و راز موفقیت آقای محقق زاده در انتخابات ۱۱ اسفند همراهی با مجریان و دست اندرکاران انتخابات است و در کنار هیات های نظارت و هیات اجرایی کار بررسی صلاحیت کاندیدای انتخابات را آغاز کند.

هاشمی مهر افزود: کار تحقیقات به هیات های اجرایی واگذار شده و ما گردنه های سختی را در پیش داریم که با همدلی و همراهی ائمه جمعه و همه مردم انتخابات پایان سال باشکوه برگزار شود.

در پایان از زحمات سید عبدالعزیز موسوی فرماندار سابق کهگیلویه تجلیل و سیدحمزه محقق زاده بعنوان سرپرست جدید فرمانداری این شهرستان منصوب شد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط