امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۷:۰۹

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

معتمدین هیات اجرایی حوزه‌های انتخابیه کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد گفت: معتمدین هیات اجرایی در سه حوزه‌ انتخابیه استان به هیات نظارت انتخابات معرفی شدند.

به گزارش راه سلام و به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید جواد هاشمی‌مهر روز یکشنبه اظهار کرد: از سیزدهم تا نوزدهم مهرماه فرصت انتخاب معتمدین هیات‌های اجرایی در همه حوزه انتخابیه سطح استان در مراکز فرعی و مراکز حوزه انتخابیه اعلام شده است.

وی افزود: در دو روز گذشته معتمدین هیات اجرایی در همه حوزه‌های انتخابیه استان از فرمانداری و بخشداری‌ها به هیات نظارت انتخابات معرفی شدند و هیات نظارت انتخابات هم ۴۸ ساعت فرصت دارد در بحث صلاحیت معتمدین اظهار نظر کند.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: بعد از اظهارنظر هیات نظارت، جلسات هیات اجرایی با سه عضو اداری شامل فرماندار، نماینده دادگستری و نماینده سازمان ثبت احوال آغاز می شود و از مجموعه ۳۰ نفر معتمد معرفی شده هشت نفر با انتخابات خود معتمدین انتخاب و مسئولیت انتخابات را تا پایان شمارش آراء به عهده دارند.

هاشمی‌مهر ادامه داد: انتظار می رود هیات نظارت هر چه زودتر نظر خود در خصوص معتمدین را ارائه دهد.

وی تصریح کرد: همه انتخاباتی که در طول انقلاب اسلامی برگزار شده مردمی بوده است و وظیفه ما فراهم کردن زیرساخت‌ها برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اسفندماه امسال است.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در سال ۹۸ برگزار شد میزان مشارکت مردم استان ۷۱ درصد و انتخابات سال ۱۴۰۰ ریاست جمهوری مشارکت ۷۰ درصد بود.

وی ادامه داد: شور و هیجانی که میان مردم وجود دارد موید این موضوع است که انتخابات پایان سال جاری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.

به گزارش راه سلام، تعداد ۴۰۱ داوطلب کرسی مجلس دوازدهم در سه حوزه انتخابیه این استان نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۲۰ نفر خانم و بقیه آقا هستند.

این تعداد ۱۵۴ نفر در بویراحمد، ۹۷ نفر در گچساران و باشت و ۱۵۰ نفر در کهگیلویه نام نویسی کرده‌اند

از نظر سنی ۳۰ تا ۳۵ سال ۷۴ نفر، بین ۳۵ تا ۴۰ سال ۱۰۹ نفر، بین ۴۰ تا ۴۵ سال ۸۶ نفر، بین ۴۵ تا ۵۰ سال ۳۶ نفر، بین ۵۰ تا ۵۵ سال ۴۷ نفر، بین ۵۵ تا ۶۰ سال ۲۵ نفر، بین ۶۰ تا ۶۵ سال هفت نفر، بین ۶۵ تا ۷۰ سال پنج نفر و بین ۷۰ تا ۷۵ سال دو نفر ثبت نام کرده‌اند

از این تعداد ۹۵ نفر ایثارگر، پنج نفر مشمول ماده ۲۹، پنج نفر مشمول ماده پنج، مدرک تحصیلی کاردانی سه نفر، کارشناسی ۴۹ نفر، کارشناسی ارشد ۲۷۷ نفر، دکتری ۵۰ نفر و تحصیلات حوزوی ۲۲ نفر هستند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط