امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۳:۳۵

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

۱۰ شغل نخست داوطلبان کاندیداتوری مجلس

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ۱۳۲۱ نفر در چهارمین روز نام‌نویسی برای راهیابی به مجلس ثبت‌نام کردند.

به گزارش راه سلام/ محسن اسلامی دبیر درباره آمار ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مجلس دوازدهم گفت: تا ظهر امروز ۵۲۳۰ نفر ثبت‌نام خود را برای انتخابات مجلس دوازدهم نهایی کردند و ۱۳۲۱ نفر در چهارمین روز نام‌نویسی برای راهیابی به مجلس ثبت‌نام کردند.

وی درباره ترکیب آماری ثبت‌نام‌کنندگان نیز بیان کرد: ۹۰ درصد داوطلبان را آقایان و ۱۰ درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. ترکیب سنی داوطلبان نیز این‌طور است که افراد ۳۰ تا ۴۰ سال ۳۰ درصد، داوطلبان ۴۰ تا ۵۰ سال ۳۶ درصد، متقاضیان ۵۰ تا ۶۰ سال ۲۵ درصد و ثبت‌نام‌کنندگان ۶۰ تا ۷۵ سال نیز ۷ درصد را تشکیل می‌دهند.

سخنگوی ستاد انتخابات هم‌چنین اظهار داشت: ۳ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان سابقه نمایندگی مجالس نهم، دهم و یازدهم را دارا هستند و ۲۲ درصد از داوطلبانی که نام‌نویسی کرده‌اند سابقه ایثارگری دارند.

اسلامی درباره مشاغل افراد ثبت‌نام‌کننده در انتخابات نیز خاطر نشان کرد: کارمند، بازنشسته، فرهنگی، آزاد، استاد دانشگاه، وکیل، قاضی، نماینده مجلس، پزشک، نظامی و روحانی ۱۰ شغل نخست داوطلبان است.

به گزارش راه سلام/ وی درباره تفکیک استان‌ها نیز گفت: البرز، تهران، قم، یزد، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، ایلام، لرستان و اصفهان در صدر ثبت‌نام‌ها هستند.

این ثبت‌نام از ۲۷ مهر آغاز شده و تا چهارشنبه ۳ آبان ادامه داد. متقاضیانی که از مرحله پیش‌ثبت‌نام کد پیگیری دریافت کرده‌اند می‌توانند از ساعت ۸ الی ۱۸ وارد سامانه وزارت کشور شده و نام‌نویسی‌شان را نهایی کنند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط