امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۲۰

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

۱۲ هزار افغانی بطور غیرقانونی در کهگیلویه و بویراحمد اقامت دارند/ افاغنه نمی توانند در انتخابات شرکت کنند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تعداد اتباع افغانستانی در این استان در سرشماری تا پایان اسفندماه سال گذشته را  12 هزار نفر عنوان که تمامی این اتباع بدلیل نداشتن مجوزهای قانونی، اکنون بصورت غیرقانونی سکونت دارند.

“سیدجواد هاشمی مهر” در گفت و گو با راه سلام با تاکید براینکه هیچکدام از اتباع بیگانه در استان کهگیلویه و بویراحمد مجوزهای قانونی برای سکونت را ندارند، اظهارداشت: براساس قانون، افاغنه ای که در سرشماری پایانی سال گذشته حضور نداشته اند بایستی توسط نیروی انتظامی جمع آوری و تحویل اردوگاهی در شیراز شوند.

وی با اشاره به افزایش احتمالی آخرین آمار اتباع افغانی در استان کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: آماری که ما از تعداد افاغنه در خاک این استان داریم مربوط به پایان سال گذشته است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین افاغنه ساکن در این استان در شهرستان های دنا و باشت بدلیل فصل میوه چینی، صیفی جات و اراضی کشاورزی سکونت دارند.

هاشمی مهر از صدور کارت شناسایی برای اتباع افغانستانی در شهرهای شیراز و اصفهان خبرداد و یادآورشد: استان کهگیلویه و بویراحمد جزء استان های ۹ گانه ای است که نباید افاغنه در ان حضور داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که شنیده شده بزودی وزارت کشور اقدام به صدور کارت هایی با شماره های ملی برای اتباع افغانستانی می کند و با صدور این شماره ها، امکان حضور افاغنه در انتخابات پیشرو برای آنان فراهم می شود، آیا این موضوع صحت دارد؟ تاکیدکرد: چنین چیزی صحت ندارد و اساسا در انتخابات هر کشوری باید ساکنان دائمی آن کشورها مشارکت داشته باشند.

هاشمی مهر گفت: در انتخابات امسال مجلس دوازدهم هیچ اتباع افغانستانی حق رای ندارد و آنچه که شنیده می شود شایعه بوده و صحت ندارد.

به گزارش راه سلام، در استان کهگیلویه و بویراحمد شایعه شده بود که با صدور شماره ملی از سوی وزارت کشور به افاغنه داخل ایران، امکان رای دادن برای آنان در انتخابات دوازدهم مجلس فراهم می شود.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط