امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۷:۰۳

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

سردخانه های مواد غذایی باشت معطل تامین برق

۲ سردخانه مواد غذایی که به تازگی عملیات اجرایی آنان در شهرک صنعتی «خان احمد» شهرستان باشت به پایان رسیده است معطل تجهیز به حامل انرژی برق برای بهره برداری واقعی هستند.

به گزارش راه سلام، شهرک صنعتی «خان احمد» در شاهراه حیاتی شمال جنوب و محور مواصلاتی چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس ، خوزستان، بوشهر با توجه به موقعیت راهبردی و ممتازی که دارد از شهرک های صنعتی خوب استان محسوب می شود اما این شهرک صنعتی نوپا تنها ۲ واحد صنعتی در حال بهره برداری دارد که از برخی امکانات زیرساختی نظیر برق و جاده دسترسی مناسب محروم است.

سرمایه گذاران سردخانه های مذکور که ۱۶۰ میلیارد ریال برای احداث این طرح ها هزینه کرده اند می گویند با توجه به اینکه این واحدها برای نگهداری مرکبات ایجاد شده اند اقدام دیرهنگام می تواند منجر به یک سال عقب ماندن درآمدزایی برایشان شود.

در حالی که ثمره دسترنج باغداران مرکبات شهرستان باشت به علت نبودن سردخانه نگهداری مواد نگهداری از سوی واسطه ها به تاراج می رود و ایجاد چنین واحدهای صنعتی برای نگهداری و توزیع به موقع در بازار می تواند کمک شایانی به بهبود درآمد بهره برداران کند نیاز است از همه ظرفیت ها برای راه اندازی این سردخانه ها استفاده شود.

با توجه به اینکه بدون استفاده ماندن سردخانه های مواد غذایی شهرک صنعتی «خان احمد» افزون بر خواب سرمایه های افراد مذکور به علت اینکه امکان نگهداری از محصولات باغی بهره برداران منطقه وجود ندارد حمایت مسوولان برای برق رسانی به واحدهای صنعتی مذکور ضروری به نظر می رسد.

سردخانه های مواد غذایی باشت نیازمند حمایت

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان باشت می گوید: احداث سوله و تامین تجهیزات مورد نیاز این سردخانه ها در کمتر از هفت ماه نشان دهنده عزم دولت و بخش خصوصی برای راه اندازی این واحدهاست اما تامین نشدن برق باعث شده تا سرمایه گذاران فرصت نگهداری از لیموترش باغداران منطقه و کسب درآمد را از دست بدهند.

محمد انصاری افزود: عملیات اجرایی سردخانه های مذکور با ظرفیت ۵۰۰ و ۸۰۰ تن بهمن ماه پارسال آغاز شد و این واحدهای صنعتی به تازگی تکمیل شده اند.

وی بیان کرد: راه اندازی این سردخانه های نگهداری میوه افزون بر ایجاد۱۰ فرصت شغلی مستقیم به جلب رضایت سرمایه گذاران بخش خصوصی به افزایش درآمد بهره برداران محلی کمک می کند.

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان باشت عنوان کرد: این سرمایه گذاران در مجموع ۱۶۰ میلیارد ریال برای احداث واحدهای صنعتی مذکور هزینه کرده اند که ۱۰۰ میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی از محل تبصره ۱۸ بوده است.

تعیین ضرب العجل برای تامین برق

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در واکنش به موانع راه اندازی سردخانه های نگهداری مواد غذایی باشت در شهرک صنعتی«خان احمد» حضور یافت در تماسی تلفنی با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و شرکت توزیع نیروی برق استان برای راه اندازی این طرح ها ضرب العجل تعیین کرد.

سردخانه های مواد غذایی باشت معطل تامین انرژی برق

علی‌محمد روستا از مسوولان متولی خواست برای بررسی میدانی تامین برق این واحدهای تولیدی به شهرک صنعتی خان احمد سفر کرده و در هفته پیش رو برای مرتفع شدن مشکل چاره اندیشی کنند.

وی با اشاره به اینکه این نخستین سردخانه های نگهداری مواد غذایی در باشت است تاکید کرد: راه اندازی چنین واحدهای صنعتی به بهبود درآمد باغداران شهرستان کمک می کند.

تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در بازدید از این واحدهای صنعتی با اشاره به نقش بخش خصوصی در رونق تولید،اشتغال و کارآفرینی گفت: برای تحقق توسعه اقتصادی باید همه امکانات مورد نیاز سرمایه گذاران را فراهم کرد.

سید ناصر حسینی پوربا یادآوری این مساله که معطل ماندن سرمایه بخش خصوصی منجر به بی انگیزه شدن آنان می شود خواستار رفع موانع راه اندازی این سردخانه ها شوند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان باشت از قطب های مرکباتی چون لیموترش، نارنگی و پرتقال است تصریح کرد: ۲ نفر از کارآفرینان کهگیلویه و بویراحمد براساس تعهد مسوولان مبنی بر ایجاد زیرساخت ها اقدام به سرمایه گذاری در شهرک صنعتی نوپای خان احمد کرده اند که از مسوولان انتظار می رود از آنان حمایت کنند.

سالیانه حدود ۱۰۰ تن محصول زراعی و باغی در شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط