امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۳۴

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

ماجرای گل‌آلود بودن ‌آب شرب یکی از اهالی روستای “بی‌بی خاتونین”‌ ‌مارگون بود؟‌

در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها‌ از‌ گل‌آلود بودن آب در منزل یکی از اهالی روستا‌ی "‌بی‌بی خاتونین" از توابع‌ مارگون خبر داد، اما اصل ماجرا موضوعی دیگر است.

به گزارش راه سلام، در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها از ‌گل‌آلود بودن‌ آب ‌یکی از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد به نام “بی‌بی خاتونین” از توابع شهرستان مارگون خبر دادند که ‌پس از این ماجرا بلافاصله تیم‌هایی برای بررسی شرایط آب شرب این روستا و شهرستان مارگون به این منطقه اعزام شد.

در بازدید سر زده از این روستا آب شرب مردم وصل و کیفیت آن نیز با آزمایشات انجام شده که البته در طی روند همیشگی آزمایش و ارزیابی کیفی همه منابع آبی در استان صورت می‌گیرد، ‌ مطلوب گزارش شد.

امید صالحی مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در این باره‌ گفت: آب روستای بی‌بی خاتونین از چشمه‌ای که چند باری هم بهسازی شده ‌تأمین می‌شود و در بررسی‌های سرزده همکاران‌ به این روستا و بررسی آب روستا کیفیت ظاهری آب مطلوب گزارش شده و در بررسی سختی و کیفیت آب از نظر سلامت نیز آب این روستا سالم بود و ‌در یکی از خانه‌ها اما به دلیل استفاده از تانکر فرسوده شخصی (که فیلم آب گل‌آلود از آن خانه گرفته شده) سختی آب بالا بود که توصیه‌های لازم به آنها شد.

صالحی ادامه داد: برای حل مشکل مردم این روستا دو اقدام در دستور کار است‌، در کوتاه مدت چشمه دومی که در منطقه هست و قبلاً معارض داشت را اکنون با رضایت اهالی بهسازی می‌کنیم و با تزریق آب آن به منبع روستا تولید آب را افزایش می‌دهیم تا استمرار آب را شاهد باشیم.

وی گفت: برای بلند مدت از منابع محرومیت‌زدایی در ماه‌های اخیر پیش‌بینی کرده بودیم که با ایجاد یک حلقه چاه آبرفتی عمودی افقی و ایجاد مخزن ۱۰۰ متر مکعبی مشکل روستای بی‌بی خاتونین به صورت دائمی حل شود، این روند به واسطه تخصیص و ابلاغ قانونی و کاری کمی زمانبر است اما با یاری خداوند حتماً انجام و نگرانی های مردم عزیز این منطقه کاملاً حل خواهد شد.

صالحی ضمن اطمینان خاطر به مردم استان در خصوص سلامت آب، گفت: اولوبت اول ما در آب و فاضلاب تأمین آب سالم است، هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد، این مدعا از طریق بازرسی و بررسی های مستمر مراکز بهداشت بعنوان سازمانی که امین مردم در بحث سلامت است با آمار و سند قابل اثبات است.

مدیرعامل آب و فاضلاب گفت: تولید آب در استان به نسبت سرانه جمعیت زیاد است اما استفاده های مردم در باغداری، دامداری و کشاورزی باعث شده مشکلاتی داشته باشیم.

صالحی افزود: برخورد با انشعابات غیر مجاز همواره در دستور کار است و در چند ماهه اخیر نیز بیش از سه هزار تخلف شناسایی و تعداد زیادی مرتفع شد اما با تاکید مجدد بر قطع انشعابات غیر مجاز، تقاضای عاجزانه از مردم داریم با تمکین به قانون ضمن احترام به همسایگان و نزدیکان خود برای دسترسی بدون زحمت به آب شرب، آبی که با هزینه های فراوان به دست آنها می رسد را با حساسیت ویژه ای مصرف کنند.

به گزارش راه سلام، گلایه جدی مردم روستای بی بی خاتونین استفاده از آب شرب توسط تعدادی از باغداران است که همین امر هم باعث شده افت فشار آب و تخلیه سریع آب مخزن روستا مکرراً در تابستان اتفاق بیفتد ، موجب نارضایتی آنها بشود.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط