امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۳:۱۵

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

قطع محورهای ارتباطی ۷۰ روستای بویراحمد با اولین بارش ها

فرماندار بویراحمد گفت: راه ارتباطی ۷۰ روستای این شهرستان سردسیری با اولین بارش‌ها قطع می‌شود و کار امدادرسانی به مردم به ویژه بیماران و زنان باردار با مشکل مواجه می‌شود.

به گزارش راه سلام؛ شهرام مهدوی مطلق در نشست شترک کمیسیون حفاظت آب و ستاد مدیریت بحران، اظهار کرد: آمادگی ۱۰۰ درصدی دستگاه‌های خدمات‌رسان در بارندگی های امسال ضروری است.

وی افزود: شرکت گاز، برق و آب برای تأمین برق، آب و گاز پایدار مردم پای کار باشند.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: همچنین در برخی مناطق صعب‌العبور نیازمند بسته کامل هلال احمر و حوزه بهداشت و درمان هستیم.

مهدوی‌مطلق تصریح کرد: راهداری در مسیرهای بویراحمد خاکبرداری کرده اما نیمه کاره رها کرده که با اولین بارش‌ها قطع می‌شود حتی امکان تردد ماشین‌های کمک‌دار نیست که راهداری تدبیری اتخاذ کند.

وی ادامه داد: شهرداری در لایه‌روبی جداول و شرکت توزیع نیروی برق شهرستان در پایداری برق اقدامات خوبی انجام دادند.

فرماندار بویراحمد با اشاره به شناسایی منابع جدید آب افزود: مردم گزارش می‌دهند که امکان تولید آب وجود دارد که این مکان‌ها مورد بازنگری قرار گیرند.البته در اجرای قانون توزیع عادلانه آب آنطور که باید کار می‌شد، نشده است.

وی با بیان اینکه در بویراحمد فعلا مشکل تغذیه آب وجود ندارد، بر شناسایی و بهره‌برداری منابع آب تأکید کرد و گفت: نظارت‌ها بر تشکل‌های آبران به خوبی انجام گرفته است.

مهدوی مطلق با اشاره به مشکلاتی که در تعاونی مسکن به وجود آمده، گفت: هیچ اداره‌ای حق ندارد با تعاون مسکن همکاری کند، ضمن اینکه پرونده‌های زیادی از تخلفات تعاونی مسکن در حوزه قضایی در حال بررسی است.

فرماندار بویراحمد، بر همکاری و هم‌اندیشی آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی برای کشت پاییزی تأکید کرد و گفت: وضعیت آب‌های سطحی مادوان، تل خسرو و سایر مناطق بویراحمد تعیین تکلیف شود.

به گزارش راه سلام، مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: طبق پیش‌بینی‌ها، بارش پاییزی در استان بالاتر از نرمال خواهد بود.

علی کرمی افزود: تاکنون بارش‌ها به صورت رگباری و نقطه‌ای بوده اما از اواخر وقت چهارشنبه و در روز پنج‌شنبه هفته آینده نخستین بارش مناسب را در سطح استان شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های هواشناسی براساس احتمالات است و تاکنون بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد پیش‌بینی‌های بلند مدت و ۸۰ درصد پیش‌بینی‌های کوتاه مدت صحت داشتند، گفت: پیش‌بینی بارش‌های آذر و دی ماه بالاتر از نرمال خواهد بود.

کرمی بیان کرد: بارش‌های بهمن و اسفند در حد نرمال پیش‌بینی می‌شود و اگر تاکنون بارش‌ها دیر اتفاق افتاده به این دلیل بوده که استان تحت تأثیر سامانه پرفشار حاره‌ای قرار داشته که‌ امیدواریم در چهارشنبه هفته آینده بارش‌های خوبی را در سطح استان شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه استان تحت تأثیر پدیده ال نینو قرار داشته و شاهد افزایش دمای هوا در مهر ماه بودیم، گفت: کهگیلویه وبویراحمد در مهر ماه امسال با افزایش ۱.۹ درجه‌ای دما بعد از بوشهر جایگاه دوم را داشت‌

کرمی عنوان کرد: با توجه به توپوگرافی منطقه بارش برف در بویراحمد، دنا و مارگون در پاییز امسال قابل پیش‌بینی است.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به لزوم راه‌اندازی دوا یستگاه اقلیم‌شناسی خودکار در سپیدار و کاکان گفت: سرمازدگی محصولات کشاورزی را خواهیم داشت که به موقع اطلاع‌رسانی خواهیم کرد، ضمن اینکه مسوولان به هشدارهای هواشناسی توجه داشته باشند.

انتهای پیام

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط