امروز : ۵/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۰۵:۴۰

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

آنتن ماهواره باعث مرگ عده ای در کهگیلویه و بویراحمد شد

در سال گذشته افرادی در زمان وزیدن باد شدید اقدام به نصب و تنظیم آنتن ماهواره کرده که دراثر ورزش باد سقوط کرد و جان خود را از دست دادند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آغاز بارش های پاییزی گفت: هواشناسی استان نسبت به وزش باد شدید و شدت بارش ها از امشب پنجشنبه در نقاط مختلف استان هشدار زرد صادر کرد که ضروی است همه دستگاه های خدمات رسان آمادگی کامل با بروز هرگونه خطری را از هم اینک داشته باشند.

به گزارش راه سلام، علیرضا نیکروز اظهار کرد: تمامی دستگاه های خدماتی و اعضای ستاد مدیریت بحران باید زمینه کاهش خطر حوادث و سوانح و همچنین آمادگی و پاسخ و پیشگیری از بحران را با برنامه ریزی بهنگام داشته باشند اما خودمراقبتی و رعایت نکات ایمنی توسط شهرندان هم نقش اساسی در پیشگیری،کاهش آسیب ها و خطرات دارد.

نیکروز با اشاره به آسیب ها و رعایت نکردن خودمراقبتی شهروندان در سال گذشته گفت: بر اساس گزارش های دریافتی در سال گذشته افرادی در زمان وزیدن باد شدید اقدام به نصب و تنظیم آنتن ماهواره کرده که دراثر ورزش باد سقوط کرد و جان خود را از دست دادند اما بدلیل حفظ آبروی خود به سازمان های مربوطه اطلاع رسانی و تقاضای امدادرسانی نشده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته حداقل ۱۰ نفر بدلیل بی دقتی و مراقبت نکردن در رودخانه غرق شده یا از ساختمان ها سقوط کردند.

مدیرکل مدیریت بحران با اشاره به کوهستانی استان و اقبال خوب مردم به ورزش کوهنوردی گفت: کوهنوردان هم به این هشدار ها توجه کنند چرا که در سال گذشته حدود هشت تیم ۱۵ نفره کوهنوردان بدلیل بی توجهی گرفتار شدند اگرچه با مشقت های فراوان برایتیم های امدادی جان آنها نجات یافت.

نیکروز از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و بارش های پراکنده در برخی از نقاط استان گفت: با اطلاع رسانی به سازمان ها و فرمانداری، همه اینها آمادگی لازم برای پیشگیری از خطرات را دارند.

وی تاکید کرد: با شروع بارندگی ها همه سازمان ها باید آمادگی لازم را داشته باشند، بنابراین مقرر شد در حوزه شهری پاکسازی و لایه روبی جدول ها و هرس درختان مشرف به سیم های برق توسط شهرداری ها و شرکت برق انجام شود.

مدیر کل بحران ادامه داد: لایه روبی مسیل ها و رودخانه های برون شهری را آب منطقه ای دنبال می کنند و همچنین رودخانه های منتهی به شهر و جلوگیری از تخیله نخاله های ساختمانی را سازمان های متولی باید به صورت مرتب رصد کنند.

به گزارش راه سلام/ نیکروز توجه به مقاوم سازی سازه های موقت را خواستار شد و گفت: سازمان نظام مهندسی و شهرداری، ایمن سازی و مقاوم سازی سازه های موقت را دنبال می کند.

وی تاکید کرد: سازه های موقت و داربست هایی که در سطح شهر نصب شدند در صورت رعایت نکردن نکایت ایمنی خطرآفرین هستند و لازم است در کنار سازمان ها، افراد خود نسبت به جمع آوری و ایمن سازی آنها اقدام کنند.

مدیر کل بحران از آمادگی اداره راهداری گفت: اداره راهدای ملزم به آمادگی و استقرار تجهیزات و ماشین آلات خود در مکان های مشخص شده هستند همچنین شرکت نفت ملزم به تامین سوخت روستاییان، عشایر و دیگر مناطق استان شد.

نیکروز با اشاره به پربار بودن سال از جهت برف و باران و کوهستانی بودن مناطق استان ابلاغ ها و توصیه ها به اداره راه و شهرسازی برای بازدید از همه پل ها صادر شد.

وی یادآور شد: اگرچه همه تمهیدات در حوزه های مختلف پیش بینی شد اما لازم است شهروندان با همکاری و رعایت نکات رعایت ما در کاهش خطرات یاری کنند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط