امروز : ۹/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۱:۵۸

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

تلف شدن ۲۵ راس گوسفند بر اثر صاعقه در لوداب

بخشدار لوداب از توابع شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از تلف شدن 25 گوسفند بدلیل صاعقه های شدید غروب دیروز سه شنبه در روستای بلوط بلند این بخش اظهار تاسف و نگرانی کرد.

به گزارش راه سلام، “کورش بی نیاز ” در حاشیه بازدید از این خانوار عشایری، اظهارداشت: متاسفانه غروب روز گذشته بدلیل برخورد شدید صاعقه با گله احشام در روستای بلوط بلند بخش لوداب، ۲۵ رأس دام تلف شد.

وی با بیان اینکه این گله گوسفند زیر درختی در دشت روستا جمع شده بودند تا گرفتار بارش و یا سیل احتمالی نشوند، خاطرنشان کرد: رعد و صاعقه های شدید غروب دیروز متاسفانه باعث تلف شدن ۲۵ راس شد اما خوشبختانه آسیبی به صاحب گوسفندان نرسیده است.

بخشدار لوداب از توابع شهرستان بویراحمد استان کهگیلویه و بویراحمد با اظهار تاسف از اینکه گوسفندان این دامدار، بیمه نبودند، خاطرنشان کرد: همواره از دامداران و کشاورزان منطقه خواسته ایم نسبت به بیمه دام و محصولات خود اقدام کنند تا اگر حادثه غیرمترقبه اینگونه ای رخ داد بتوانند از مزایای بیمه بهره ببرند.

بی نیاز گفت: سازمان هواشناسی استان درباره بارش‌های رگباری در استان کهگیلویه و بویراحمد هشدار‌های لازم را داده بود اما متاسفانه این دامدار و البته سایر اهالی روستای بلوط بلند لوداب فکر نمی کردند چنین حادثه تلخی برای آنان رخ دهد.

به گزارش راه سلام، روستای بلوط بلند در ۱۴۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی بیش از ۳۰ خانوار و در منطقه‌ای کاملا کوهستانی و برف گیر  واقع شده است.

با شروع کمترین بارش ها، بنا بگفته بی نیاز بخشدار لوداب، متاسفانه محورهای ارتباطی منتهی به این روستا مسدود و روستانشنیان به زحمت زندگی خود را در نیمی از سال سپری می کنند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط