امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۱۶

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

کسی نمی تواند انتخابات را در ایران، مهندسی کند

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: هیئت‌های اجرایی از معتمدین هستند و حدود ۸۰۰ هزار نفر از مردم پای صندوق‌های رای و در شعب اخذ رای در روز انتخابات خواهند بود.

به گزارش راه سلام، معاون سیاسی وزیر کشور گفت: فرآیند انتخابات در ایران به نحوی است که کسی نمی‌تواند آن را مهندسی کند و در دوره‌های مختلف افراد متنوع از صندوق‌های رای بیرون آمدند و باور ما این است انتخابات در هر دوره‌ای که برگزار شده، سالم بوده است.

“سیدمحمدتقی شاهچراغی ” در نشست فصلی “ایران قوی ۵” (فرمانداران و بخشداران استان کرمان) اظهار کرد: مدیری باید در این دولت کار کند که با دغدغه‌ها و خواسته‌های به حق مردم همراهی کند.

وی در ادامه بیان کرد: ما در شرایطی هستیم که داریم زمینه را برای یک حقیقت تاریخی و قرآنی فراهم می‌کنیم (ظهور ولیعصر عجل الله تعالی فرجه) و این فقط و فقط با کار و تلاش در میدان محقق می‌شود و هر فرد در جایگاه خود باید این نقش را ایفا بکند.

شاهچراغی با بیان اینکه باید بدانیم همه ما مسئول و پاسخگو هستیم، تصریح کرد: در فضای تقابل سنگینی با استکبار قرار داریم و شهدای ما معادلات قدرت در دنیا را به هم زده و ایران قوی را محقق کردند.

به گزارش راه سلام، معاون وزیر کشور ادامه داد: ریشه‌های انقلاب اسلامی خیلی قوی است و بیدی نیست که به هر بادی بلرزد. اما فضای رسانه‌ای دشمن به گونه‌ای شده که برخی از ما نیز در این فضا قرار می‌گیریم و فکر می‌کنیم وضعیت جور دیگری است.

شاهچراغی با اشاره به اینکه دشمن دارد به شدت کار و تلاش می‌کند، گفت: شهیدان ما از ابتدای انقلاب تاکنون به تاسی از مکتب عاشورا ازخودگذشتگی کردند و پیام عاشورا در این مقطع از تاریخ خدمت به مردم است و باید در نقاط مختلف کشور به مردم خدمت کنیم.

معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به حادثه ۲۵ شهریور سال گذشته اظهار کرد: دشمن با فضاسازی و هزینه زیاد، کار را سخت کردند و مردم چقدر اذیت شدند. امسال در سالگرد این خانم هم برنامه‌ریزی‌های متعدد و فراوان با رویکرد خشن‌تر وسازماندهی شده‌تر و پیچیده‌تر داشتند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بحمدالله هر چه برابر قانون جدید انتخابات تکلیف شده بود، به انجام رسیده، تصریح کرد: پیش ثبت نام موضوعی برای صحت‌سنجی مدارک ارائه شده است تائیدی بر رد یا تائید صلاحیت و قطعیت نامزدی انتخابات نیست؛ ۲۷ مهرماه ثبت نام نهایی داوطلبان آغاز می‌شود و بعد احراز صلاحیت برابر قانون انجام خواهد شد.

شاهچراغی خطاب به فرمانداران و بخشداران بیان کرد: مراقبت کنید در روند برگزاری انتخابات اختلال به وجود نیاید و مسائل را مدیریت کنید؛ باید با خدمت بیشتر تلاش دشمن را خنثی کنیم.

انتخابات در هیچ دوره‌ای ناسالم نبوده است

وی با اشاره به القاء مهندسی انتخابات که از منافقین آغاز شد، اظهار کرد: فرآیند انتخابات در ایران به نحوی است که کسی نمی‌تواند مهندسی بکند و در دوره‌های مختلف افراد متنوع از صندوق‌های رای بیرون آمدند و باور ما این است انتخابات در هر دوره‌ای که برگزار شده، غیرسالم نبوده است.

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه انتخابات و رای مردم حق‌الناس است، گفت: هیچ نسبتی با هیچ کاندیدایی در برگزاری انتخابات نداریم و هر کدام از ما باید رای بدهیم و حتما به فردی تمایل داریم، اما به عنوان مجری انتخابات نباید از هیچ نامزدی طرفداری بکنیم و این خط قرمز ماست.

وی افزود: به لحاظ قانونی موظف هستیم با استفاده از ظرفیت‌ها اطلاع‌رسانی صورت بگیرد و باید از ظرفیت‌های ملی، استانی، معتمدین و گروه‌های جهادی برای ترغیب مشارکت در انتخابات استفاده کنیم.

به گزارش راه سلام، شاهچراغی با اشاره به اینکه کار خوب ما موجب اقبال مردم می‌شود و همه کار‌ها هم الزاما بزرگ نیست، تصریح کرد: بخشی کار‌های جاری مردم است و برخی موارد مطرح شده در این جلسه توسط فرمانداران در استان قابل حل است و برخی باید در سطح ملی توجه بشود.

گفتنی است، معاون وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه مردم خودشان برگزارکننده انتخابات هستند، گفت: هیئت‌های اجرایی از معتمدین هستند و حدود ۸۰۰ هزار نفر از مردم پای صندوق‌های رای و در شعب اخذ رای در روز انتخابات خواهند بود و این عدد به جز افرادی است که در فرمانداری و استانداری مستقر خواهند بود.

وی بیان کرد: باید با قوت انتخابات انجام بشود به ویژه در استان کرمان که استان شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهداست، شهیدانی مانند حاج حسین بادپا که فردی باصلابت شجاع و نترس بود.

شاهچراغی اظهار کرد: هر کدام از شهدای ما یک امامزاده هستند و اگر باور باشد، راهگشا و گره‌گشا هستند و باید توسل کنیم و کمک بگیریم و توقع این است انتخابات با صلابت و محکم برگزار شود.

وی تاکید کرد: ما در این دولت همه مرد میدان هستیم به ویژه در استان کرمان باید بایستیم و همه ما مامور به تکلیف هستیم.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط