امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۰۲

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

یک شهرستان بزودی به شهرستان های استان افزوده می شود

معاون سیاسی امنیتی کهکیلویه و بویراحمد از پیشنهاد اضافه شدن سه شهرستان و دو بخش به وزارت کشور گفت: یک شهرستان در آستانه نهایی شدن است.

“سیدجواد هاشمی‌مهر” در گفت‌وگو با راه سلام ، گفت: در بحث تقسیمات کشوری بدلیل پراکندگی زیاد و عدم دسترسی بخش‌های مختلف به مرکز استان، بحث ارتقای برخی مناطق را در دستور کار قرار دادیم که ۱۳ طرح را به وزارت کشور پیشنهاد دادیم و این نوید را می‌دهیم که ۹۰ درصد طرح‌ها تکمیل شده‌اند و از مصوبه هیئت دولت بگذرد.

وی با اشاره به اینکه سه شهرستان و دو بخش داریم، ابراز کرد: یکی از شهرستان‌هایی که پیشنهاد دادیم و هنوز نهایی شده، ایراد‌هایی گرفتند ولی با توجه به پتانسیل‌هایی که دارد پیگیر هستیم که ارتقاء درجه پیدا کند و همچنین تهیه شناسنامه هر شهرستان را داریم که به وزارت کشور ارسال شده است.

هاشمی‌مهر عنوان کرد: در نیمه اول سال ۱۴۰۰ اقدامات ناامن‌ کننده‌ای ایجاد شد، عده‌ای با اسلحه و شمشیر و قمه، ناامنی ایجاد کرده بودند، اولین کاری که انجام دادیم اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی بود، و بعد از آن این طرح ادامه پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: از نظر امنیتی جایگاه بسیار خوبی در کشور داریم، تنها موضوعی که در رتبه هفتم کشور قرار داریم مسأله نزاع‌های فردی است که لازم است مردم سطح تحمل و آستانه صبر خود را بالا ببرند تا شاهد نزاع‌های فردی نباشیم.

هاشمی‌مهر افزود: هرچقدر از مرکز استان بسمت شهر‌های پیرامونی و کوچک می‌رویم شاهد هستیم که نظام اداری آنگونه که باید و شاید رعایت نمی‌شود و بدلیل پشتوانه‌های قومی که مدیران دارند و اینکه اعتماد و پشتوانه خود را از نماینده می‌گیرند نه از دولت، می‌بینیم که بی‌نظمی‌هایی حاکم می‌شود، چرا چنین چیزی مشاهده می‌شود؟

وی ادامه داد: هر کسی را در این استان پیدا کنید به یک قوم وابسته است، هیچ کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که فارغ از قوم و طایفه باشد، تنها رویکردی که می‌توانیم به آن‌ امیدوار باشیم این است که کسی را از بیرون بیاوریم که ممکن است نتواند موفق شود.

هاشمی‌مهر یادآور شد: استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به دیگر استان‌ها از نظر نیروی انسانی ظرفیت کمی ندارد، همه افرادی که در خارج از استان مسوولیت گرفته‌اند در کار خود موفق بوده‌اند.

وی گفت: در سطح مدیران کل چنین چیزی را نداریم، بررسی این موضوع به دفتر بازرسی برمی‌گردد، تا بحال شهروندی چنین موضوعی را برای ما عنوان نکرده است، اگر چنین چیزی مشاهده شود قطعاً ورود می‌کنیم، این موضوع را به دفتر بازرسی ارجاع می‌دهم تا سرکشی لازم را انجام دهند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط