امروز : ۹/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۱:۵۶

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

آتش سوزی جنگل های باشت مهار شد

بنظر می رسد آتش سوزی جنگل ها در شهرستان باشت بصورت سریالی و عمدی رخ می دهد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار شعله های آتش در جنگل‌های «اَلسکون» شهرستان باشت بعد از حدود ۲۰ ساعت تلاش گسترده نیروهای مردمی، بسیج ، فعالان زیست محیطی و کارکنان اداره کل آبخیزداری و منابع طبیعی این استان خبرداد.

“علیرضا نیکروز” در گفت و گو با راه سلام باتشریح دلیل طولانی شدن مهار شعله های آتش در این جنگل ها، اظهارداشت: روز دوشنبه دهم مهرماه، جنگل‌ها و مراتع منطقه «السکون» شهرستان باشت در حوالی ساعت ۱۹ دچار حریق شد و بدلیل توپوگرافی سخت گذر و صعب العبور منطقه، مهار این شعله ها به تاخیر افتاد.

وی با بیان اینکه بنظر می رسد آتش سوزی جنگل ها در شهرستان باشت بصورت سریالی و عمدی رخ می دهد، خاطرنشان کرد: میزان خسارت این حریق در جنگل‌های «اَلسکون» نامشخص و باتوجه به وزش باد و وجود علف‌های خشک، نیروهای امدادی برای پایش منطقه آتش‌سوزی در منطقه حضور دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: افرادی که از این منطقه برای کوهنوردی و پیمایش استفاده می‌کنند، در صورت روشن کردن آتش، نسبت به مهار کامل و کنترل آن اقدام کنند تا شاهد بروز حوادث و آتش سوزی‌هایی با عامل انسانی نباشیم.

به گزارش راه سلام، شهرستان باشت از شهرستان های ششگانه گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد بشمار می رود که با یاسوج مرکز این این استان حدود ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

جنگل های شهرستان باشت علاوه بر شعله های آتش، گرفتار کرم آفت خوار نیز استو

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط