امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۱۱

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

آزادی ۵۱۲ زندانی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل زندان‎های کهگیلویه و بویراحمد از آزادی ۵۱۲ زندانی با بهره مندی از ارفاقات قانونی در هشت ماهه امسال خبرداد.
منصور بیژنی به راه سلام گفت: با هدف استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت کیفری زندانیان، در جلسات متعدد کمیته‌های عفو استان با موافقت مراجع قضایی به زندانیان واجدالشرایط نهاد‌ها وارافاقات حقوقی داده می شود.
مدیرکل زندان‎های کهگیلویه وبویراحمد افزود: از جمله برنامه های قوه قضائیه رسیدگی به وضعیت متهمان و محکومان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های قانونی با هدف کاهش تراکم جمعیت زندان هاست که در این زمینه مسئولین قضایی استان از طریق بازدید چهره به چهره با زندانیان، تعیین و تکلیف متهمین تحت قرار، اعطای ارفاقات قضایی از جمله آزادی مشروط، تعلیق و تخفیف مجازات، پذیرش اعسار، توسعه استفاده از نظام سیستم نیمه آزادی و پابند الکترونیکی، اعطاء مرخصی و اشتغال به کار زندانیان واجد الشرایط در تعدیل وضعیت کنونی زندان‌های استان همکاری و همراهی داشته اند.
وی افزود: ارفاقات قضایی به زندانیانی تعلق می‌گیرد که دارای محکومیت‌های سنگین و خشن نبوده و وجود آنان نافی امنیت و آسایش مردم نباشند.
بیژنی گفت: در هشت ماهه امسال در زندان‌های استان ۵۱۲ زندانی واجدالشرایط با استفاده از ارفاقات قانونی از جمله آزادی مشروط، تعلیق مجازات، عفو عمومی، تخفیف، قبولی اعسار و مرخصی منجر به آزادی از زندان آزاد و به جامعه بازگشتند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط