امروز : ۲۴/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۲۳

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

مشاور عالی رهبری: از عملیات حماس حمایت می‌کنیم

از عملیات غرورآفرینی که امروز از سوی فلسطینی‌ها انجام شد، اعلام حمایت می‌کنیم و مطمئن هستیم که جبهه مقاومت از این عملیات حمایت می‌کند.

راه سلام: سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: از عملیات غرورآفرینی که امروز از سوی فلسطینی‌ها انجام شد، اعلام حمایت می‌کنیم و مطمئن هستیم که جبهه مقاومت از این عملیات حمایت می‌کند. به مجاهدین فلسطینی تبریک عرض می‌کنیم و می‌گوئیم که ارواح شهدای فلسطینی و روح شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم و قلوب مسلمین در کنار آن‌هاست.

به گزارش راه سلام، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا کشتار کودکان فلسطینی از سوی نظامیان رژیم اشغالگر قدس را اقدامی سازمان‌یافته دانست و گفت: هزاران کودک و نوجوان فلسطینی قربانی رژیم صهیونیستی شده اند.

سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در ششمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، اظهار داشت: در ابتدای صحبت‌های خود از عملیات غرورآفرینی که امروز از سوی فلسطینی‌ها انجام شد، اعلام حمایت می‌کنیم و مطمئن هستیم که جبهه مقاومت از این عملیات حمایت می‌کند.

سردار صفوی ادامه داد: به مجاهدین فلسطینی تبریک عرض می‌کنیم و می‌گوئیم که ارواح شهدای فلسطینی و روح شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم و قلوب مسلمین در کنار آن‌هاست.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: تا آزادی قدس شریف، وحدت مسلمین در جهت آزادی فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد و رژیم کودک‌کش صهیونیستی بایستی جزای جنایت‌های خودش را پس بدهد؛ هرچند تا زمانی که رژیم صهیونیستی وجود داشته باشد، جنایت‌های دیگری را هم انجام خواهد داد.

وی در ادامه به جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه کودکان فلسطینی اشاره و عنوان کرد: کودک شهید فلسطینی «محمد الدوره» نمادی آشکار از کارنامه خونین رژیم صهیونیستی است؛ همچنان که هزاران کودک و نوجوان فلسطینی قربانی رژیم وحشی و نژادپرست صهیونیستی هستند.

سرلشکر صفوی اضافه کرد: کشتارهایی که از ۷۰ سال گذشته تا امروز در زندان‌های رژیم صهیونیستی رخ داده است، همگی بیانگر ماهیت ظالمانه و غاصبانه در کشتار سازمان‌یافته کودکان و مردم فلسطین است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: آمار تکان‌دهنده‌ای از کشتار کودکان و مردم فلسطین منتشر شده است؛ ضمن اینکه سازمان‌های اطلاعاتی و شهرک‌نشینان صهیونیست با پشتوانه ارتش این رژیم اشغالگر و نامشروع دست به جنایات زیادی علیه مردم فلسطین می‌زنند؛ ولی هیچ واکنشی را از سوی نهادهای جهانی و بین‌المللی شاهد نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه در جریان کشتار کودکان و نوجوانان فلسطینی این است که نظامیان صهیونیست فقط به سر کودکان شلیک می‌کنند.

سرلشکر صفوی گفت: در جدیدترین آماری که در سال ۲۰۲۳ تا امروز منتشر شده است، تعداد ۳۷ کودک فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند؛ بر همین اساس هم از ۱۵ سال گذشته تاکنون، امسال به‌عنوان خونین‌ترین سال در زمینه کشتار کودکان فلسطینی ثبت شده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: دستگیری، شکنجه، کشتار و احکام سنگین بخشی از سیاست مبارزه و مقابله رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به‌خصوص کودکان و نوجوانان است.

وی یادآور شد: از طرف دیگر بنابر گزارش سازمان رسمی فلسطینی، رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ تعداد ۱۷ هزار کودک و نوجوان فلسطینی را دستگیر و در زندان‌های مختلف خود که فاقد حداقل امکانات زندگی است، زندانی کرد؛ ضمن اینکه آن‌ها را با انواع شکنجه‌های روحی و جسمی مورد آزار و اذیت قرار دادند.

سرلشکر صفوی افزود: نکته جالب اینجاست که این رژیم به موازات سیاست یهودی‌سازی در شهرک‌های فلسطین اشغالی و تخریب منازل فلسطینی، پیرامون مسجدالاقصی اقدام به برگزاری مراسم‌های مذهبی یهودی کرده و از طریق صدور احکام قضائی، سیاست‌های فلسطین‌ستیزی به ویژه درمورد کودکان در بیت‌المقدس را به شدت افزایش داده است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: نسبت بالایی از کودکان در شهر قدس زندانی هستند که اغلب بدون هیچ دلیل قانونی بازداشت شده‌اند؛ ضمن اینکه برخی از این کودکان نیز در حبس خانگی به سر می‌برند؛ همچنین در این میان برخی فلسطینیان در پی احکام امنیتی صهیونیست‌ها به اخراج و تبعید از بیت‌المقدس و یا جریمه مالی سنگین محکوم می‌شوند که رژیم صهیونیستی با انجام این اقدامات به نوعی در پی ایجاد بازدارندگی در برابر جنبش مردمی فلسطین است.

وی ادامه داد: قتل هدفمند و کینه‌توزانه، دستگیری، زندانی کردن و شکنجه کودکان فلسطینی در کنار هزاران جنایت دیگر این رژیم آن هم به‌صورت روزانه و بدون کوچک‌ترین نگرانی از مؤاخذه سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر و قوانین بین المللی در حال اجراست.

سرلشکر صفوی گفت: چند پیشنهاد برای ششمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی دارم؛ اولین پیشنهاد، درخواست رسمی این نشست از سازمان همکاری‌های اسلامی برای ساماندهی این اقدامات، ایجاد و حمایت از تشکیل یک مرکز مردمی و غیردولتی حقوقی و بشردوستانه با هدف جمع‌آوری اطلاعات و گزارش‌های نقض حقوق کودکان فلسطینی و انعکاس به کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و مطالبه‌گری برای احقاق حقوق آن‌هاست.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اضافه کرد: تشکیل یک مرکز حقوقی در سازمان همکاری‌های اسلامی برای پیگیری حقوقیِ حقوق کودکان فلسطینی در محاکم بین‌المللی، انعکاس گزارش‌های سالانه از اقدامات سالانه رژیم صهیونیستی به شورای امنیت و سازمان ملل و مطالبه‌ی قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در لیست ناقضان حقوق و قاتلان کودکان فلسطینی، مشارکت فعال سازمان همکاری‌های اسلامی و اعضای آن در نشست شورای حقوق بشر در ژنو و تلاش برای صدور احکام لازم علیه رژیم صهیونیستی از دیگر پیشنهادات در این زمینه است.

مستندسازی گزارش‌ها و اقدامات ناقض حقوق کودکان و قتل و شکنجه آن‌ها برای انعکاس به شورای امنیت سازمان ملل، در کنار برگزاری دادگاه ویژه بررسی جنایات رژیم صهیونیستی در ایران، تأسیس یک دادگاه بین‌المللی با حضور حقوق‌دانان و شخصیت‌های حقوقی جهانی و جهان اسلام برای پیگیری مواردی که تأثیرگذاری بر روی این کشورها داشته باشد، از دیگر پیشنهادات سردار صفوی به این اجلاس بود.

سرلشکر صفوی عنوان کرد: همچنین مناسب است که تشکیل پرونده‌های اختصاصی برای یکایک کودکان فلسطینی در دادگاه‌های بین‌المللی و یا دادگاه ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در ایران و انجام تمامی اقدامات لازم برای پیگیری حقوقی، اقدامات منظم دیپلماتیک و سیاسی کشورهای مستقل و حامی جبهه مقاومت با سازمان ملل و درخواست صدور قطعنامه، صدور احکام و مصوبات لازم سیاسی و حقوقی، و تهیه و تدوین طرح و نقشه جامع رسانه‌ای چندمرحله‌ای برای آگاه‌سازی افکار عمومی جهانی نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی در دستور کار این اجلاس قرار بگیرد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط