امروز : ۹/ خرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۱:۱۲

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

دو برابر شدن تعداد بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به آمار مبتلایان به کرونا در سطح استان اشاره کرد و از دوبرابر شدن تعداد بیماران شهریور ماه نسبت به مردادماه خبر داد.

به گزارش راه سلام، “محمد ملک‌زاده” افزود: تعداد کسانی که در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد طی مردادماه پی سی آر مثبت داشتند ۱۲ نفر بوده اما این آمار در شهریور ماه بیش از دو برابر شده است.

بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد امروز ۲۱ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بستری شده اند و چهار نفر در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.

وی گفت: تعداد پی سی آر مثبت در شهریور ماه به ۲۶ مورد افزایش یافت که از این تعداد ۱۴ مورد در شهرستان بویراحمد، هشت مورد در شهرستان کهگیلویه و چهار مورد در شهرستان چرام بوده اند و این وضعیت یک زنگ خطر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در مکان‌های شلوغ و سربسته تاکید و خاطرنشان کرد: با توجه به موج بازگشت زوار اربعین و همچنین فرا رسیدن فصل سرما و بازگشایی مدارس، مردم به دستورالعمل های بهداشتی توجه داشته باشند.

ملک زاده گفت: کسانی که علائم سرماخوردگی و تب و سردرد دارند نسبت به قرنطینه خود و حضور نیافتن در سطح جامعه و تجمعات اقدام کنند، ضمن اینکه افراد آسیب‌پذیر و افراد دارای بیماری زمینه‌ای برای تزریق واکسن کرونا به مراکز جامع کرونا که ۱۲ مرکز در سطح استان است مراجعه کنند

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط