امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۱۴

  • صفحه نخست
  • بهداشت و رفاه
  • شیوع احتمالی بیماری خطرناک بروسلوز در روستای باجره بهمئی/ بیماری بروسلوز قابل انتقال به انسان است

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

شیوع احتمالی بیماری خطرناک بروسلوز در روستای باجره بهمئی/ بیماری بروسلوز قابل انتقال به انسان است

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد از شیوع احتمالی بیماری خطرناک بروسلوز در روستای باجره این شهرستان ابراز نگرانی کرد و از مردم خواست به هُشدارهای این اداره توجه کنند.

“محمدرضا علی پور” در گفت و گو با راه سلام گفت: تلفات و سقط جنین در دام های سبک روستای باجره بخش ممبی از توابع شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد به اداره دامپزشکی شهرستان گزارش شده و اکیپ نمونه گیری دامپزشکی جهت اخذ نمونه های سِرُمی  به منطقه اعزام تا نتایج آزمایشگاهی با اولویت بیماری بروسلوز مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص  تبعات ناشی از این بیماری، خاطرنشان کرد: بروسلوز از بیماری‌های عفونی واگیرداری است که به لحاظ قابل انتقال بودن از دام به انسان، جایگاه ویژه‌ای دارد.

رئیس اداره دامپزشکی بهمئی گفت: این بیماری، ضررهای اقتصادی بی شماری به صنعت دامپروری تحمیل می‌کند که برجسته‌ترین این زیان‌ها، سقط جنین و عواقب پس از آن است.

علی پور افزود: بیماری بروسلوز بدلیل ایجاد سقط جنین در دام، کاهش تولید شیر، عقیمی و نازایی دام‌های مبتلا و همچنین بعلت ابتلای انسان به بیماری تب مالت، همواره از دو بُعدِ اقتصادی و بهداشتی مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش راه سلام، شهرستان بهمئی از شهرستان های ششگانه گرمسیری محسوب می شود که با شهرستان بهبهان استان خوزستان هم مرز است.

این شهرستان تا یاسوج مرکز استام کهگیلویه و بویراحمد حدود ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط