امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۴۳

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

مدارس کهگیلویه و بویراحمد مرکز شیوع آنفلوآنزا

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش آنفلوانزا در استان از پنج دهم در مهرماه به ۱۳ درصد در آبانماه رسیده است.
به گزارش راه سلام، محمد ملک زاده در کمیته بیماری‌های تنفسی افزود: طی آبان ماه امسال، پنج مورد از نمونه‌ها کووید ۱۹ و ۱۶ نمونه آنفلوانزای فصلی بود و رشد آنفلوانزا از ۶.۵ مهرماه به ۱۳ درصد در آبان ماه رسید.
وی گفت: آنفولانزای فصلی یک بیماری ویروسی است و علائم آن تب، سردرد، درد‌های عضلانی، گلو درد، آبریزش بینی، سرفه و در مواردی تهوع و استفراغ است.
رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به اینکه آنفولانزای فصلی در حال افزایش است و سیستم بهداشت و باید درمان در آماده‌باش قرار داشته باشند، افزود: از مجموع ۲۵۵ نمونه که در شهریور ماه گرفته شد، ۵۲ نمونه کووید مثبت بود، اما هیچ مورد آنفولانزایی وجود نداشت.
وی با بیان اینکه در مکان‌های بسته مانند مدارس و همچنین در شرایطی که رطوبت بالا است ویروس رشد بیشتری دارد، گفت: دوره بیماری یک تا سه روز و دوره فراگیری سه تا پنج روز است.
ملک زاده تصریح کرد: بعد از هفت روز علائم بیماری کاهش پیدا می‌کند و اگر درمان شود علائم بیماری کمتر است.
رئیس مرکز بهداشت استان، خواستار شناسایی افراد در معرض خطر شد و گفت: افراد بالای ۵۰ سال و کودکان زیر پنج سال، مادران باردار، افرادی که در آسایشگاه کار می‌کنند، بیماران قلبی، بیماران کلیوی و افراد دارای بیماری زمینه‌ای و کسانی که سیستم ایمنی مختلی دارند افراد در معرض خطر آنفولانزا هستند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط