امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۳:۱۸

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

دستگیری کلاهبردار ۲۰ ساله حرفه ای در کهگیلویه و بویراحمد که از هزار و ۷۴۹ حساب بانکی سرقت کرد

فرمانده پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری کلاهبرداری که از هزار و ۷۴۹ حساب بانکی سرقت کرده بود خبرداد.

به گزارش راه سلام، “سرهنگ سید مهدی عمران فر”  با بیان اینکه متهم ۲۰ ساله از ۱۷ سالگی اقدام به برداشت از حساب مردم می‌کرد، اظهارداشت: این کلاهبردار در مرحله نخست آدرسی با عنوان دریافت سهام عدالت طراحی و در فضای مجازی منتشر می کرد و افرادی که به این آدرس مراجعه می کردند به متن‌ پیامک های شخصی آنها دسترسی پیدا می‌کرد.

وی گفت: با توجه به دسترسی این کلاهبردار به پیامک های مخاطبان، حساب های کاربری در تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی قربانیان را هک و سپس از موجودی حساب آنها برداشت می‌کرد.

فرمانده پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: متهم بمنظور پول شویی در برنامه دیوار به شگردهای مختلف و آگهی جعلی از جمله” حقوق ثابت ماهیانه هفت تا ۹ میلیون تومان درآمد داشته باشید” در صرافی‌ها و بانک‌هایی که حساب‌های الکترونیکی داشتند افتتاح حساب می‌کرد.

عمران فر گفت: این متهم از سادگی این افراد سوء استفاده و نام کاربری و رمز این برنامه‌ها را از آن‌ها دریافت به راحتی با این روش مبالغ سرقتی و کلاهبرداری شده از مردم را به حساب آن‌ها واریز و برداشت می‌کرد.

فرمانده پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: از این متهم، ۱۶ فقره سیم کارت، سه دستگاه تلفن همراه که به نام دیگران بود و سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال ارز دیجیتال کشف شد.

عمرانی فر گفت: ۲۶ حساب تلگرام هک شده از عموم مردم که از آنها بعنوان انتشار لینک‌های مخرب سهام عدالت استفاده می‌کرد نیز از این متهم کشف و ضبط شد.

وی افزود: این کلاهبردار هزار و ۷۴۹ حساب بانکی سرقت کرده است که تلاش کارشناسان پلیس فتا برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

رییس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه همچنین ۵۲ میلیارد ریال وجه سرقتی از این کلاهبردار کشف شد، خاطرنشان کرد: این کلاهبردار مبالغ سرقتی خود را به حساب ۱۳۴ نفر انتقال داده است و سپس ارز دیجیتال خریداری می کرد.

عمران فر به مردم توصیه کرد: به هیچ عنوان لینک‌های سهام عدالت و عدل ایران از طرف بستگان، دوستان و مخاطبان را باز نکنند.

وی گفت: تحت هیچ شرایطی به بهانه‌های کار در منزل، از ارائه اطلاعات کارت‌های بانکی و شخصی و یا نام کاربری و رمز‌های ورود نرم افزار‌ها و برنامه‌های بانکی و شبکه‌های اجتماعی خود به دیگران جداً خودداری کنند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط