امروز : ۲/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۷:۳۲

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

تخریب کوه و زمین‌خواری در منطقه حفاظت‌شده دنا به بهانه باغداری + عکس‌

عده‌ای در نزدیکی روستای کره از توابع شهرستان دنا در منطقه حفاظت شده اقدام به تخریب کوه و زمین خواری، به بهانه باغداری کرده‌اند.

هادی سینایی رئیس روابط عمومی اداره کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با راه سلام این خبر را تایید کرد و اظهار داشت: کلیات موضوع تائید می‌شود با این توضیح که تخریب در اسفند ماه سال گذشته و فروردین امسال توسط دو نفر از کشاورزان روستای کره در محدوده معروف به تنگ اوبا ( کره ) واقع در منطقه حفاظت شده دنا و خارج از پارک ملی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه موضوع با حضور و بازدید میدانی مراجع قضایی شهرستان دنا ( دادستان، بازپرس، دادیار و رئیس شعبه ۱۰۱ کیفری ) صورت جلسه شد و در مراجع قضایی در حال رسیدگی است، عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود که محیط زیست مجوز این کار را داده کاملا کذب و رد می شود و محل تخریب در محدوده پارک ملی نیست اما در محدوده منطقه حفاظت واقع شده است.

سینایی با بیان اینکه با پیگیری و درخواست مسئولان محیط زیست مراجع قضایی بازدید میدانی داشتند، ابراز کرد: منطقه حفاظت شده با پارک ملی فرق دارد و ضروری است رسانه‌ها این موضوع را با حساسیت مد نظر داشته باشند.

پایش و نظارت در محیط زیست ,

سخنگوی محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: وسعت منطقه حفاظت شده دنا ۹۳ هزار هکتار بوده و پارک ملی دنا با مساحت ۲۵ هزار هکتار در قلب منطقه حفاظت شده واقع شده است.

به گزارش راه سلام، سینایی با اشاره به اینکه زیست کره دنا که شامل منطقه حفاظت شده دنا، دنای شرفی و پارک ملی دنا به وسعت ۲۵۵ هزار هکتار است، افزود: کل مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان ۳۱۲ هزار هکتار است، با این توضیح که ۲۵ هزار هکتار پارک ملی در شکم ۹۳ هزار هکتار منطقه حفاظت شده واقع شده و در واقع پارک ملی در زون و قلب منطقه امن است

وی با اشاره به استاندارد جهانی محیط بان، یادآور شد: به ازاء هر یک هزار هکتار یک محیط بان داریم که استان با کمبود ۲۳۷ محیط بان مواجهه است آن هم در شرایط و توپوگرافی کوهستانی ک استان ما دارد.

رئیس روابط عمومی اداره کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: محیط زیست در حراست از انفال و امانت نسل‌های اتی لحظه‌ای کوتاه نخواهد آمد و با متخلفین بدون اغماض برخورد می‌شود.

انتهای پیام/ rahsalam.ir

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط