امروز : ۱/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۱۴:۰۵

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

کهگیلویه و بویراحمدی ها آریوبرزن های تاریخ انقلاب اند/ ساخت پردیس سینما در یاسوج

اولین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با اشاره به رشادت ها و شجاعت های شهدای انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، اظهارداشت: ما از چند هزار سال قبل نام آریوبرزن را بعنوان قهرمان ایرانی‌ها به یاد می آوریم و او کسی بود که در مقابل غربی‌ها مبارزه کرد.

به گزارش راه سلام، “محمد مهدی اسماعیلی” در آئین اختتامیه جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه که فقط با مشارکت ۱۰ استان در تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور استاندار این استان و جمعی از مسوولان و هنرمندان برگزار شد، اظهارداشت: تا امروز نیز همان روحیه آریوبرزنی و ایستادگی در برابر غربی ها و خط دلاورپروری در دفاع از میهن اسلامی ادامه داشته است.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد سابقه تمدنی چندهزار ساله دارد و یکی از مناطق اصیل و با مردمانی وطن دوست و سختکوش را در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: مردمان این سرزمین که از نژاد آریوبرزن هستند همیشه در جهت ائتلای کشور گام برداشته اند.

وزیر فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح کشور، ادامه داد: در نیمه دوم امسال، مجموعه جشنواره‌های فرهنگی و هنری آغاز و خوشحالم اولین جشنواره‌ای در  استانی پُر قدمت، زیبا و سرشار از انسان‌های فرهیخته و فرهنگ‌دوست برگزار شد و در آن حضور داشته ام.

اسماعیلی باتاکید براینکه مجموعه جشنواره‌های فرهنگی و هنری تداوم دارند و اوج این جشنواره ها را در بهمن ماه سالجاری خواهیم داشت، یادآورشد: زمانی که در دولت سیزدهم شروع بکار کردیم با مجموعه زیادی از طرح‌های نیمه تمام روبرو بودیم اما اکنون خیلی از این پروژه های نیمه تمام در سطح کشور افتتاح شده اند.

ساخت پردیس سینما در یاسوج

به گزارش راه سلام، وی گفت: مُصوب کرده ایم که همه شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر باید مجموعه سینمایی داشته باشند اما در یاسوج، پردیس سینمایی را خواهیم داشت که مجموعه چند سینما خواهد بود و نگاه ما به این استان اینگونه است که مشکلات حوزه زیرساختی و تجهیزات را رفع کنیم.

اولین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با اظهار تاسف از اینکه ۱۶ سال پیش کار ساخت مجموعه فرهنگی و هنری یاسوج شروع شده و وضعیت موجود آن راضی‌کننده نیست، تصریح کرد:  هماهنگی‌های لازم را برای احداث سینما در یاسوج مرکز استان انجام داده ایم و به محض اینکه زمین در اختیار ما قرار بگیرد، کار ساخت و ساز سینما با سرعت و با حداقل زمان و در زیباترین شکل شروع خواهد شد تا این سینما در‌ شأن نام استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.

اسماعیلی گفت: ۱۸۰ میلیارد تومان به مجموعه دفاتر انجمن سینمای جوان در کشور تزریق اعتبار صورت می‌گیرد و اکنون ۵۸ دفتر انجمنی در سطح کشور وجود دارد که به هر دفتر ۱۰ میلیاردتومان یا کمتر تعلق می‌گیرد.

وی افزود: انجمن سینمای جوان استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلاتی دارد و چهارمیلیارد تومان به آن اختصاص دادیم چراکه یقین داریم بسیاری از سینماگران کشور ما از این مجموعه رشد کرده و به بالندگی رسیده‌اند.

به گزارش راه سلام، برگزیدگان این جشنواره در بخش عکس محسن دانشور بیگی از شیراز، مریم ایزدپناه از یاسوج، سید مهرداد شریفی، سید قربانزاده از ارومیه، حمزه پور از ارومیه، صادق رودشتی از یاسوج، نرگس واحدی پور از یاسوج، مهرناز رحیمی، سعیدرضا مقصودی بوده اند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط