امروز : ۳/ اسفند /۱۴۰۲ - ساعت ۰۵:۲۳

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

حُکم جالب یک قاضی برای شکارچی متخلف دنا

به گزارش راه سلام، “اسلام جاودان خرد” در جمع رسانه ها گفت: با نظر مقام قضایی شعبه اول دادگاه پادنا، متخلف شکار کَل، بمدت شش ماه موظف شده روزهای چهارشنبه هر هفته سه اقدام زیست محیطی انجام دهد.

وی در توضیح جزئیات این پرونده افزود: در تیرماه سال جاری یگ گروه چهار نفره شکارچی در منطقه شکار ممنوع پادنا واقع در ضلع شمالی منطقه حفاظت شده دنا، اقدام به شکار یک راس کَل وحشی کرده که با اقدام قاطع یگان حفاظت پارک ملی مواجهه و سرانجام بمنظور اعمال قانون به مراجع قضایی دادگاه عمومی بخش پادنا معرفی شدند.

جاودان خرد گفت: پس از رسیدگی قضایی پرونده، علیرضا مظفری قاضی طبیعت دوست شعبه اول دادگاه عمومی بخش پادنا در راستای سیاست های کلان رهبری در خصوص حفاظت از محیط زیست و آشتی متخلفین با طبیعت بجای تقابل با طبیعت، ضمن تعیین اشد مجازات کیفری برای متهم اقدام به صدور رای سبز زیست محیطی نموده است.

وی افزود: قاضی دادگاه در راستای اهمیت مواضع محیط زیستی و بمنظور متنبه شدن فرد خاطی پس از ‏رسیدگی دقیق پرونده و تعلیق ۲ ساله بخشی از مجازات های کیفری ، متخلف را موظف نموده به مدت شش ماه روزهای چهارشنبه از ساعت هشت صبح الی ۱۲ ظهر، جهت آموزش و درک اهمیت حفاظت از طبیعت برای نسل های آینده در اداره محیط زیست شهرستان دنا حضور یافته و در این راستا مطابق با نظر مسئولین محیط زیست اقدامات آموزشی انجام دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:  مطابق با رای صاده، همکاری متخلف با محیط بانان در علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرما و همچنین ایجاد آبشخور برای حیات وحش، بخش دیگری از اقدامات زیست محیطی است که این مُتخلف موظف به انجام دادن آن است.

جاودان خرد افزود: تهیه یک مقاله دست نویس زیست محیطی با موضوع اهمیت حفظ محیط زیست و حیات وحش در ۲۰ صفحه برگ A4 و اخذ آزمون از این مقاله با تائیده مسئولین محیط زیست و ارائه آن به بخش اجرای احکام دادگاه نیز بخش دیگری مجازات‌های کیفری جایگزین برای مُتخلف است.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط