امروز : ۴/ مرداد /۱۴۰۳ - ساعت ۲۲:۱۳

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

سنگ‌اندازی در ‌اجرای پروژه پل معلق یاسوج!

در اجرای پروژه پل معلق یاسوج برخی معارضات دولتی و سنگ‌اندازی صورت می‌گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهکیلویه و بویراحمد گفت: در اجرای پروژه پل معلق یاسوج برخی معارضان دولتی و سنگ‌اندازی صورت می‌گیرد، معاون منابع طبیعی کشور در جلسه در این ارتباط گفته که مطابق قانون می‌توانید از منابع طبیعی استفاده کنید.

به گزارش راه سلام، سعید طالبی‌پور ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه، اظهار داشت: مولفه اول در توسعه گردشگری در هر جامعه‌ای معرفی ظرفیت‌های گردشگری است و در این زمینه با برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و تبلیغات محیطی اقدامات لازم انجام می‌شود.

وی افزود: ایجاد زیرساخت‌های لازم از جمله جاده دسترسی، آب و برق و گاز است و ۱۹ پروژه در استان در حال ایجاد زیرساخت‌های لازم در دست اقدام داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: موضوع عدم وجود سرویس‌های بهداشتی در مناطق هدف گردشگری به یک معضل تبدیل شده و مقام وزارت صراحتاً به این موضوع پرداخته و ایجاد این زیرساخت در استان کهگیلویه و بویراحمد با احداث شش مجموعه کامل و به روز سرویس بهداشتی در حال اجرا است.

وی به راه سلام افزود: در سفر وزیر میراث فرهنگی به استان مبلغ یک میلیارد تومان به تجهیز و تعمیر سرویس‌های بهداشتی اختصاص داده شد.

طالبی‌پور در توسعه گردشگری باید توجه خاصی به بخش خصوصی شود، عنوان کرد: هر جا بخش خصوصی ورود کرده بازدهی خوبی داشته و دولت باید زیرساخت‌ها را ایجاد و تسهیلات لازم را ارائه کند تا بخش خصوصی وارد کار شود.

وی با اشاره به اینکه مردم در استان کهگیلویه و بویراحمد به این باور رسیده‌اند که گردشگری در استان می‌تواند درآمدزا باشد، تصریح کرد: ۳۰ مورد موافقت اصولی برای فعالیت‌های گردشگری صادر شده و ۷۰ پرونده فعال در دست اقدام برای صدور مجوز، داریم و پنج پروانه بهره‌برداری صادر شده‌است.

طالبی‌پور خاطرنشان کرد: ۴۶ پروژه خرد با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان در دست با پیشرفت ۲۰ تا ۸۰ درصد در دست اقدام داریم و با بهره‌برداری از این تعداد پروژه زمینه اشتغال ۹۰۰ نفر ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: گردشگری باید از شهر بیرون و به سمت روستا برود چرا که اغلب مخاطبان گردشگری از زندگی شهری آمده و دنبال فضاهای سنتی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: توسعه بوم‌گردی در روستاها با استقبال خوبی مواجه است و روستای کریک به عنوان پایلوت این کار انتخاب شد و باعث رونق اقتصادی مردم این روستا شده‌است.

وی تصریح کرد: ۱۶ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد جهت توسعه گردشگری روستایی و ایجاد بوم‌گردی شناسایی شده و بوم‌گردی به دلیل کم بودن هزینه در ایجاد مورد توجه است.

وی گفت: یکی از مواردی که می‌تواند گردشگری را سمت توسعه برود تعریف و ایجاد پروژه‌های پیشران است، که از جمله می‌توان به پارک آبی یاسوج نام برد و پروژه دیگر در دست اقدام پل معلق شهر یاسوج است و اگر این پروژه اگر به بهره‌برداری برسد در کنار ظرفیت‌های موجود در استان موجب توسعه گردشگری استان خواهد شد.

طالبی‌پور در گفت و گو با راه سلام بیان کرد: در اجرای پروژه پل معلق یاسوج برخی معارضات دولتی و سنگ‌اندازی صورت می‌گیرد، معاون منابع طبیعی کشور در جلسه در این ارتباط گفته که مطابق قانون می‌توانید از منابع طبیعی استفاده کنید.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار یک هکتار زمین برای شروع کار خریده و آماده است با سرمایه شخصی فاز اول پروژه را شروع کند و این پروژه در سفر ریاست جمهوری کلنگ‌زنی شد.

طالبی‌پور تصریح کرد: مقرر شده که رئیس منابع طبیعی کشور برای تعیین تکلیف اختلاف بر سر پروژه پل معلق یاسوج به یاسوج سفر کند، اگر این پروژه ایجاد شود حداقل به دو هزار تخت اقامتی در استان نیاز پیدا می‌کنیم.

وی گفت: در سفر اول ریاست جمهوری پنج میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های گردشگری استان مصوب شد و با سفر معاون اجرایی ریاست جمهوری به استان قبل از سفر دولت و شناخت ظرفیت‌های موجود باعث شد ۲۱۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سفر دوم مصوب شد.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط