امروز : ۳۱/ تیر /۱۴۰۳ - ساعت ۱۵:۵۹

جدیدترین خبر ها

تبلیغات

پر بازدیدها

افتتاح بخش جراحی عمومی بیمارستان بی بی حکیمه(س) گچساران

بخش جراحی عمومی بیمارستان تخصصی مادر و کودک بی بی حکیمه گچساران با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش راه سلام/ سرپرست شبکه بهداشت و درمان‌ گچساران گفت: بیمارستان بی‌بی حکیمه این شهرستان هم اکنون دارای ۱۰ بخش درمانی است.

حسین عسکری روز در آئین افتتاح بخش جراحی عمومی (زنان)در بیمارستان بی بی حکیمه گچساران افزود: دولت سیزدهم و دانشگاه علوم پزشکی استان توجه ویژه ای به بخش بهداشت و درمان این شهرستان داشته است.

وی بیان کرد: مرکز درمانی تخصصی مادر و کودک بی بی حکیمه گچساران در سال ۹۶ به بهره برداری رسید.

عسکری ادامه داد: این بیمارستان دارای ۱۰ بخش شامل اورژانس ، اتاق عمل، آی سی یو ، ان ای سی یو ( هفت تخت)، نوزادان، اطفال ، مراقبت از مادران پر خطر دارای در قالب ۱۵ تخت، زایشگاه و جراحی زنان است.

وی گفت: ساخت و تجهیز بخش جراحی عمومی این بیمارستان هم کنون در قالب هشت تخت با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان‌گچساران تعداد تخت‌های فعال این مرکز درمانی را ۹۰ مورد اعلام کرد و گفت: بخش جراحی این بیمارستان تخصصی برای بانوان و اطفال به بهره برداری رسیده است.

عسکری ابراز کرد: سرانه تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر در شهرستان ۱.۲ درصد و این میانگین در کشور ۱.۸ درصد است.

مرگ و میر مادران باردار در گچساران به صفر رسید

رئیس بیمارستان بی بی حکیمه گچساران ابراز کرد: با انجام اقدامات پیشگیرانه و افزایش مراقبت های دوران بارداری در هفت سال گذشته هیچ گونه واقعه مرگ مادر باردار در این شهرستان رخ نداده است.

پردیس بخشایی اظهار کرد: کاهش مرگ و عوارض ناشی از بارداری و زایمان در مادران باردار یکی از شاخص های مهم بهداشتی درمانی به شمار می رود.

وی افزود: در سال جاری بیمارستان بی بی حکیمه (س) گچساران توانست رتبه درجه یک طرح اعتبار بخشی را از وزارت بهداشت دریافت کند.

بخشایی با اشاره به آمار ۴۰ درصدی موفقیت بخش “ای وی اف ” گفت: هم اکنون برخی کشورهای خلیج فارس واستان های کشور برای درمان نازایی به این بیمارستان مراجعه می کنند.

لینک کوتاه :

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط